Сергій Гончарук – перший секретар Львівського обласного комітету Соціалістичної партії України.

Пане Сергію, Ви голова Львівського обласного комітету СПУ і балотуєтесь, на диво, не в обласну, а міську раду Львова. Поясніть будь ласка, чому вибори до міськради для Вас важливіші?

Не секрет, що електорат нашої партії на Львівщині – це, переважно, мешканці Львова та інших міст області. Тому було прийнято рішення зосередитися на проведенні роботи під час виборів перш за все на виборах до міських рад Львівщини. Тим більше, що в багатьох містах Львівщини соціалісти мають своїх депутатів, які працювали всі попередні роки. Однак є невірним стверджувати, що ми, соціалісти, самоусунулись від вирішення проблем області і що нас не цікавлять вибори до обласної ради. Ми боремося за те, що б і на обласному рівні представляти інтереси громади Львова. Сформований нами список кандидатів в депутати облради, який очолив мій добрий колега, голова обласної Спілки воїнів-афганців Михайло Магеровський, ми також маємо кандидатів в мажоритарних округах. Як на мене, те, що соціалісти не побоялися і довірити очолити свій список в облраду лідеру громадської організації, свідчить перш за все про розширення бази підтримки соціалістів на Львівщині, а також про нашу тісну співпрацю з різними колами громадськості.

З якими гаслами соціалісти йдуть на місцеві вибори?

Наша партія перш за все захищає соціальні інтереси громадян. Ми переконані, що працюючі люди не повинні жити бідно. Їх добробут також залежить і від дій місцевого самоврядування: створення робочих місць, справедливої тарифної політики, соціального захисту, налагодженої роботи комунального господарства. Серед наших пріоритетних гасел – місто Львів повинно підкуватися і допомагати всім ветеранам війни, а не лише УПА. Ми також відстоюємо ідею відродження комунального транспорту у Львові, адже пора покінчити з хаосом і безкультур’ям у громадських перевезеннях. Для цього необхідно нарешті налагодити тісну співпрацю між вдалою міста і керівництвом Львівського автобусного заводу. Ми також маємо своє бачення вирішення житлово-комунальних проблем львів’ян і воно не співпадає з тою політикою, яку сьогодні здійснює міська адміністрація.

Ви балотуєтеся як кандидат у депутати не лише за списком, але й як мажоритарник по 4-му виборчому округу. Які конкретні проблеми мешканців і які рецепти їх вирішення Ви пропонуєте?

Мій виборчий округ – це центр Львова. Щоб не розповідала діюча влада міста, комунальний житловий фонд в цій частині Львова в жахливому статі і практично нічого не зроблено для того, щоб добитися прориву у вирішенні цієї проблеми. Більше того команда діючого мера захопилася ідеєю створення об’єднань мешканців будинків, які повинні замінити існуючі житлово-комунальні контори і перебрати на себе функції догляду й утримання житлового фонду у Львові. Так от, особисто я переконаний, що для центральної частині Львова – це хибний шлях. Адже в центрі Львова немає практично багатоповерхових будинків, а заселені центральні будинки переважно пенсіонерами. Тому ЖЕКі або ЛКП потрібно не ліквідовувати, а реформувати і модернізувати. І лише після того, як місто через саме ці установи капітально відремонтує житловий фонд у центральній частині Львова можна буде поставити в порядок денний питання про створення об’єднань мешканців, які в подальшому будуть в стані все це утримувати.

Друга важлива проблема для центральної частини Львова – це збереження архітектурних та історичних пам’яток. Влада Львова насправді пускає пил в очі - дбає лише про ті пам’ятки, які лежать на туристичних маршрутах. А у Львові, особливо в центрі, - безліч історичних місць, куточків, архітектурних родзинок, які можливо не цікаві туристам, але є безмежно важливими для львів’ян.

Третя проблема – це хаотична забудова та перебудова центральної частини Львова, яка дуже часто йде за рахунок знищення зелених зон міста, без збереження архітектурного стиля і духу міста. І мешканці не можуть достукатися до влади, яка має свій комерційний інтерес в цих питаннях.

Важливою проблемою для центральної частини міста сьогодні є те, що тротуари в ній окуповані автомобілями, бо влада міста не подбала про те, щоб створити для автомобілів стоянки. Люди на це постійно жаліються на зустрічах.

Ви пропонуєте реформувати роботу ЖЕКів (ЛКП). Як саме це здійснити?

ЖЕКи сьогодні підпорядковані головам міських районних адміністрацій. А от фінанси всі зосереджені у підпорядкуванні депутатів і мера міста. Вважаю, що це неправильно. Повинна відбутися децентралізація грошових потоків і кошти, які заробляють ЖЕкі, повинні лишатися на їх розвиток і йти на забезпечення їхньої роботи, в тому числі на ремонти будинків і благоустрій територій.

Кого з кандидатів соціалісти підтримали на посаду мера Львова?

Львівський міський комітет СПУ не приймав рішення про підтримку жодного з кандидатів. Ми вважаємо, що за умови, коли СПУ не має свого кандидата на цю посаду, буде правильно, щоб члени партії самостійно визначалися по цьому питанню. Особисто я схиляюся на підтримку двох кандидатів: Петра Писарчука та Володимира Гірняка і хотів би тісно співпрацювати з ними в майбутньому по вирішенню проблем мешканців нашого Львова.

З ким депутати-соціалісти за умови перемоги на виборах співпрацюватимуть в міськраді, в тому числі з представниками яких політичних сил особисто Ви готові працювати у фракції?

Я переконаний, що кандидати-соціалісти потраплять цього разу до Львівської міської, а також до багатьох рад різних рівнів Львівщини. Однак про те, як будуть далі розвиватися події, напевно говорити ще завчасно. Лише зазначу, що наші депутати, навіть в тих радах, де їх небагато, завжди послідовно і принципово відстоювали інтереси громади. Наведу лише один приклад. Саме позиція депутатів-соціалістів у Винниківській міськраді дозволила розкрити земельні махінації мера-харабника і на підставі цього добитися дострокового припинення виконання ним свої обов’язків. В цій боротьбі трьох депутатів соціалістів підтримали всі депутати Винниківської міськради, незалежно від їх політичної приналежності.

Навіть якщо ми в деяких містах і програємо вибори, я не робив би з цього трагедії. Адже свого часу СПУ не змогло потрапити до парламенту. Однак партія не припинила своєї діяльності, її члени нікуди не розбіглися, на відміну від того, як це ставалося в багатьох інших політичних партіях. Ми, соціалісти, працюємо наполегливо і системно, ми вірні своїй ідеології соціального захисту інтересів людей праці, ми маємо реальну підтримку серед широких верств населення, а відтак - маємо реальне майбутнє.