Сергій Сенчук - голова Львівської обласної організації «Єдиний центр»

Пане Сергію, не секрет, що партія Єдиний Центр будувалася, спираючись на адмінресурс, який забезпечував глава Секретаріату президента Віктор Балога. Зараз, коли він втратив посаду, здається, що партія розпадається на очах. Що сьогодні представляє собою ЄЦ на Львівщині?

Чому ви вирішили, що партія розпадається? На Львівщині масового виходу з партії немає, працюємо в посиленому режимі, готуючись до президентських виборів. Зараз  Єдиний Центр є тією  партією, яка фактично представлена на всій території Львівщини. Є  районні і міські представництва Єдиного Центру. Якщо брати Львівщину, то відставка Віктора Балоги зі своєї посади жодним чином не позначилась на діяльності Львівської обласної організації. Адже на момент його відставки партія була уже сформована і не самим адмінресурсом, як ви кажете, а в першу чергу  професійною діяльністю керівників, зокрема, лідера партії Ігоря Івановича Кріля та людей, які представляють партію на місцях.

Єдиний Центр  має непоганий вплив і ресурс на Західній Україні, особливо в Хмельницькій та  Тернопільській областях, на Закарпатті.  

Чи буде ЄЦ мати свого кандидата на президентських виборах чи партія підтримає когось з реальних претендентів на цю посаду?

Цього тижня має відбутись засідання Президії партії, яка прийме з цього приводу певне рішення. Але, кінцеве рішення буде прийматися на з’їзді, враховуючи думку регіонів. Напередодні з’їзду Львівська обласна організація обговорить це питання і позицію львівських єдиноцентристів я озвучу в Києві.

Дата з’їзду вже відома?

До кінця жовтня з’їзд мав би відбутися. Спочатку з’їзд планували на 10 жовтня, але він відтерміновується. 
  
Чи очікуються зміни в керівництві партії? Наскільки реально, що Балога очолить ЄЦ замість Кріля?

Рішення  щодо зміни керівництва партії може бути прийнято виключно на з’їзді. Тож варто почекати пару тижнів. Можу сказати єдине - наша партія не одноосібна. Всі стратегічні рішення приймаються шляхом обговорення і дискусій.

В принципі Балога має вплив на партію загалом, її рішення? Чи він самоусунувся після відставки  із Секретаріату?

Він, як один із засновників партії, звичайно, має і вплив на партію, і відчуває відповідальність перед партією.  

Чи партія вже визначилась, з якими політичними силами йти на вибори? Чи ці питання теж визначатиме президія і з’їзд?

Звичайно, потрібно вже визначатися і з кимось домовлятися про майбутні  президентські вибори. Наразі ми не можемо сказати, що ми саме з цією політичною силою, а не з іншою.

Щодо Юлії Тимошенко, то присутній певний популізм. Певні обіцянки виконуються, певні ні.

По Януковичу ми хотіли б бачити, як він бачить Україну в майбутньому.

Щодо Яценюка хочемо зрозуміти, на чому побудована його кампанія.

Тобто можна сказати, що зараз партія шукає, кого б підтримати на виборах? Не йдеться про висунення власного кандидата?  

З’їзд вирішуватиме, який шлях участі у президентській кампанії є найбільш прийнятним. Єдиний Центр може робити ставку на певного кандидата, але для нас важливо, аби ця людина мала підтримку більшості партійців. Принципове значення матиме, який  напрямок  у проведенні як внутрішньої, так і зовнішньої політики в майбутньому, вже після  виборів президента пропонуватиме той чи інший кандидат.

А взагалі переговори в Києві вже ведуться з іншими штабами?

Не секрет, що чим ближче до початку виборчої кампанії, тим активніше ведуться переговори.

Маєте якісь прогнози на результати президентських виборів?

Прогнози річ невдячна. Єдине - я б не хотів, аби результати виборів оскаржувалися в судах.

Бо зараз практично усі політологи і політики не говорять про позитивний варіант розвитку подій.  Чи маєте такий прогноз?

Я притримуюся тої думки, що у будь-якому випадку буде позитивний варіант. Будь-який кандидат, який зараз стане президентом, сконцентрує владу настільки максимально, наскільки зараз потребує народ. Бо зараз ця вертикаль достатньо не укріплена, а її потрібно зміцнювати. Тільки сильний президент зможе це зробити.

Але з іншої сторони є загроза, що він стане диктатором?

Ні, загрози такої немає . Я говорю про концентрацію  влади, важливо правильно її розподілити. Подивіться, що зараз відбувається в судовій владі, про законодавчу я взагалі мовчу, як на мене, вона вже 3 роки не працює, президент указами забороняє постанови Кабміну, Кабмін в стані війни з секретаріатом президента. Тобто якоїсь злагодженої роботи в керівництві держави абсолютно немає. І основна роль майбутнього президента у тому, щоб дійсно зорганізувати консолідовану і продуктивну роботу. Бо за останні 3 роки продуктивності не побачили ні бізнес, ні люди.

На Вашу думку, Ющенко має шанси на цих виборах?

Я думаю, що народ дає шанси кожному, але він дає шанс тільки один раз. Президент або доводить, що він може зробити те, що обіцяв, або ні.  Думаю, що президенту потрібно прозвітувати перед народом, що він зробив, що він захистив і що він планував зробити.  І чому так сталося…

ЄЦ намагається брати участь у всіх дострокових місцевих виборах. Разом з тим незрозумілою є позиція обласної організації щодо виборів міського голови Львова, міської та обласної рад.

З цим ми будемо визначатися ближче до виборів. Однак я думаю перспектива є і досить непогана. Підтвердження моїх слів -  дочасні вибори голів сільрад, які проходили на Львівщині і де ми здобули перемоги.  Я вважаю, що це більш, ніж позитивний результат для такої молодої партії як наша, а тим більше на Львівщині, де, як ми знаємо, достатньо сильні впливи мають  БЮТ, «Свобода» і НУНС.

З якими політичними силами на Львівщині реальна співпраця для ЄЦ?

Зі всіма достойними. Головне, щоб в цих політичних силах були присутні адекватні, розумні, професійні люди. Політик може щось розказувати, мати загальне бачення і фактично по ньому йти. Щодо представників на місцях, особисто я б хотів бачити справді професійних людей, які знають ,що робити на місцях. Бо верхівка, яка знаходиться в центрі, не знає,  що відбувається в районах. 

Партія, яка матиме професійних людей, у кінцевому результаті буде отримувати хороший результат.

Економічна криза спричинила певні фінансові проблеми у партіях, у тому числі в партії президента. Чи існує ця проблема в Єдиному Центрі? Як взагалі у вас відбувається фінансування організацій, централізовано з Києва чи обходитися власними ресурсами?

На сьогодні у нас немає жодних боргів по зарплатам.  Обласний, міський і окружні секретаріати отримують гроші вчасно. В області нас підтримують бізнесмени. Ідеї, які пропагує Єдиний Центр імпонують підприємцям, тому вони і   здійснюють фінансування.

Так само по іншим організаціям? 

Не зовсім, залежно від організації. Частина регіональних організацій фінансується Києвом, частина перейшла на місцеве фінансування.  Львівська обласна організація зараз є  самодостатньою  і в Києва ми нічого не просимо.

Ви, як новий керівник обласної організації, спілкуєтесь з іншими головами парторганізацій?  Які у вас стосунки?

Звичайно, вони приходять до нас по багатьох питаннях, у тому числі по виборах. Людей зараз найбільше турбує – з ким, куди і як рухатися на президентських виборах. Я їх розумію, тому, що це фактично їх робота. Впевнений, що вже найближчим часом усі крапки над «І» буде розставлено.