«В таких умовах розширення повноважень служб фінансового моніторингу призведе до обмеження базових прав громадян». Так кандидат у президенти України Сергій Тігіпко прокоментував прийняття Верховною Радою України змін до закону про протидію та запобігання легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. Зміни розширюють перелік суб'єктів первинного фінансового моніторингу. Цей процес охопить нотаріусів, адвокатів, юридичні компанії, ріелторів, операторів поштового зв'язку, торговців ювелірними виробами, аудиторів, організаторів лотерей та багатьох інших.

«Я наполягаю на тому, що будь-яке посилення режиму боротьби з відмиванням брудних грошей має супроводжуватися підвищенням відповідальності за незаконне поширення персональної інформації про пересічних громадян. Збір та накопичення величезних масивів фінансових даних створює в умовах високої корумпованості держапарату колосальні ризики і для фізичних, і для юридичних осіб. Така інформація може бути отримана й використана криміналітетом із зовсім непорядною метою», - говорить політик.

«Боротьба з відмиванням брудних грошей - дуже важливе завдання, але його вирішення не повинне зашкодити законослухняним громадянам та суб'єктам господарювання, - стверджує Сергій Тігіпко. - Необхідно якнайшвидше ухвалити закон про захист персональних даних і посилити відповідальність за незаконне розголошення інформації, отриманої в межах фінансового моніторингу».