Так колишній міністр економіки України Сергій Тігіпко прокоментував чергову кризу з оплатою спожитого в жовтні російського газу. В минулу п'ятницю голова уряду РФ Володимир Путін заявив, що «в української сторони знову виникли проблеми з розрахунками по енергоносіям». При цьому пін послався на Юлію Тимошенко, яка заявила, що президент Віктор Ющенко блокує виділення Нацбанком грошей за рахунок засобів золотовалютного резерву. 2 листопада Путін офіційно повідомив Швецію, яка головує в ЄС, про наявність в України проблем з оплатою газу.

«Принизливо, що про нашу країну в черговий раз Москва і ЄС говорять як про безнадійного боржника, якому потрібно допомогти, щоб він не зірвав транзит газу в Європу. І все це відбувається на фоні заклинань, які вже набридли, деяких українських політиків про енергетичну незалежність. «Отримав товар - заплати» - без дотримання цього елементарного правила, про жоден суверенітет не може бути й мови», - підкреслив Тігіпко.

Він зазначив, що більшість підприємств і громадян України, не зважаючи на падіння доходів, добросовісно розраховуються за газ. Питання в тому, куди йдуть заплачені ними гроші. Українська влада веде справу до того, що вже восени передачі газотранспортної системи в управління іноземним компаніям може виявитися недостатньо для розрахунків за газовими боргами», - заявив Сергій Тігіпко.