«Тінь Сонця» має свою музичну історію, на сцені ви близько дванадцяти років. Що важливого, доленосного трапилось за цей час, як ви змінились в творчому плані і особистісному? Як змінився ваш підхід до музики? Чи можемо говорити вже про сформовану музичну модель, музичний почерк?

Що було насправді доленосним, покаже час. Але якщо говорити про перемоги «Тіні Сонця» на своєму творчому шляху, то я би виділив кілька. Неймовірно приємним було те, що в далекому 2003 році, коли нам було по 19-20 років, вдалося дуже гарно заявити про себе принаймні на київській сцені. Буквально за рік вдалося досягнути найважливішого: у нас зявився свій слухач. За рік ми вже були переможцями фестивалю «Подих» (2004), а ще за рік видали дебютний альбом «Над Диким Полем», який, до речі, найбільше оцінив саме Львів, назвавши його на одному з музичних порталів «найпатріотичнішим альбомом року».

Але особливо знаковим для нас став 2007 рік, коли ми видали другий альбом «Полум'яна Рута», зібрали на його презентацію близько тисячі людей і почали їздити по українських фестивалях та закордон.

І у продовження відповіді на ваше запитання: ми з кожним роком додавали щось нове до нашого звучання, звісно прагнули вдосконалюватись. «Тінь Сонця» є радше не моделлю, а особливим рухом, який лишається вірним своїм традиціям, проте йде вперед!

Що для вас є найважливішим у музиці? Які завдання реалізовуєте в межах гурту?

Головна наша позиція – писати музику, яка подобається самим і пропагує моральні та життєстверджуючі цінності. Активно боремось зі стереотипом, що українська рок-музика нікому не потрібна. Нічого подібного! Змістовний український рок завжди мав свого слухача, а останнім часом його стає дедалі більше. Приємно, що сцена дає можливість не лише злітати у вирії енергії до слухача, а й проводити просвітницьку діяльність. На тематичних акціях, чи фестивалях я намагаюсь розповісти більше про ту чи іншу сторінку нашої історії та висловлюю свої міркування щодо неї.

Як Ви оцінюєте фестивальний рух в Україні? А також порівняйте його із закордонними фестивалями на яких виступаєте.

Очевидним є те, що якість фестивалів (українських – Вголос) щороку зростає. Ми мали можливість виступати на багатьох фестивалях, в тому числі і в Західній Україні, тож хочу наголосити, що це дійсно факт. «Захід», «Бандерштат», «Підкамінь» щороку додають у якості обладнання та прийому гостей і це дійсно приємно. Якщо так і далі будемо продовжувати – Європу наздоженемо неодмінно!

Як виточували свій стиль? Як загалом виникла ідея цієї «суміші» козацької звитяги і року?

Ця ідея зародилася ще наприкінці 2002 року. Розумієте, «хеві-метал» придумали козаки... Нам лишалося це довести!

Чи маєте якісь традиції в межах гурту?

Дотримуємось здорового способу життя. Дехто з наших знайомих досі дивується, але ми не вживаємо алкоголю. Зате з радістю пограємо в футбол. До речі, перед одним концертом у Львові (точніше в сусідніх Дублянах), ми зіграли у футбол з шанувальниками. Було чому повчитись, недаремно «Карпати» – традиційно хороша українська команда!

Хто є Вашими слухачами?

Я думаю, вже зараз можна абсолютно справедливо відзначити, що «Тінь Сонця» слухають всі покоління: від ранньої школи до восьмидесятилітніх. Чесно. Більшість, звісно, студенти і дещо старші, але це лише половина наших слухачів. Але добра третина – давно зрілі дорослі люди, які радіють з того, що молодь має що показати старшим і розвиває вітчизняну пісенну традицію.

Де б хотіли виступити? На які нові горизонти вийти?

Особисто для мене немає нічого кращого за розумного, вдумливого слухача, який водночас задає такого драйву нашій музиці, що годі про щось інше мріяти! Тобто ми раді відвідати будь-яку точку земної кулі для зустрічі із такими людьми!

Окрім музики, що ще приносить радість у житті?

Життя – це уже радість. Не буду казати, що завжди лишаюсь життєрадісним, але насправді треба вміти радіти життю і відчувати своє покликання. Коли є це відчуття, локальні невдачі тільки заряджають на упертішу боротьбу надалі.

Що є важливим для народження пісні? Середовище, люди? Взагалі, що приносить творче натхнення і натхнення до життя? І що таке особисто для вас натхнення? Ваша дефініція?

Життя і емоції – ось головні чинники натхнення. Я дуже люблю споглядати життя, відчувати людей, мандрувати поза часом. Натхнення саме знаходить мене і вже не відпускає, поки не залунає нова пісня.

Розкажіть про концерт у Львові. Що представите львівській публіці в межах концерту?

За планом наш великий сольний концерт відбудеться у Львові 22 лютого. На ньому окрім добре знаних, прозвучать зовсім нові композиції. Ми щиро вдячні нашим шанувальникам за такі схвальні відгуки після презентації нашої нової пісні «Коли на серці сумно». Пісня дійсно геть не сумна, а навпаки є добрим зарядом на весь наступний рік. Окрім неї ви почуєте ще кілька зовсім свіжих композицій.

Рецепт сучасній людині, цивілізаційно втомленій, що необхідно для того, аби «життя било через край!», як жити на повну, якщо звертатись до вашого девізу? І, ваша особиста позиція, як вдається зберігати цю повноту життя?

Милуйтесь архітектурою Львова, красою Карпат, приїздіть до нас, на береги Дніпра або ген до чорноморських берегів – наша земля надихає і будить нас до нових перемог! Спробуйте бути господарями свого життя – це складно, але цікаво. А коли цікаво, то навіщо "вішати носа"?

Які настанови дасте читачам Вголосу?

Будьте справжніми! Будуйте справжнє. Україна потребує цього!