Близько у 30 % інфікованих на COVID-19, які хворіють серйозно, виявили ознаки тромбозу.

Відповідне відкриття зробили британські медики. Про це інформує ВВС.

Зокрема, причиною великої кількості летальних випадків можуть бути тромби в крові. Після того, як виникає запалення легень, в організмі утворюється багато тромбів. Медики зазначили, що саме так людське тіло реагує на присутність вірусу.

Коронавірус може викликати тромбоз глибоких вен, які, у свою чергу, серйозно вражають ноги. Після відриву тромбів  вони рухаються до легенів та перекривають судини.

За останні тижні стало очевидно, що тромбоз є великою проблемою. Особливо це стосується важких хворих із коронавірусом, адже останні дослідження свідчать, що майже половина таких хворих страждає на легеневу емболію, або ж згущення крові у легенях.

Спеціаліст з тромбозів професор Беверлі Хант стверджує, що густа кров є небезпечною не лише тим, що призводить до виникнення тромбів. Підвищує ризик серцевих нападів та інсультів.

Тривають клінічні випробування оптимальної дози ліків, що розріджують кров, яку можна буде застосовувати скрізь. Інші спеціалісти вважають, що проблему можна вирішити, якщо знайти можливість впливати на гостре запалення легенів, яке й призводить до утворення тромбів.

Як писав "Вголос", вчені знайшли спосіб, як вивести коронавірус з організму за декілька днів.