Клуб щасливих людей

За словами Гервазюка, “Корпорація щастя” була заснована у 2008 році. Тоді вона займалася обслуговуванням урочистих подій – весіль, випускних, корпоративів. “Це була моя ідея. Пізніше ми почали займатися імпортом вугілля для кальянів, бо настала криза і урочистих подій стало менше”, - розповідає він.

У вересні “Корпорація щастя” планує відкрити у Львові Клуб щасливих людей (КЩЛ). Зараз для клубу шукають приміщення. Учасники клубу і зможуть отримати сертифікати щастя – “візуальне ствердження права людини бути щасливою, підтверджене юридично”. “Є багато людей, яким потрібно підтвердження свого щастя, яким потрібен папір для впевненості, “без бумажкі ти нікто” - була така приказка”, - зазначає Андрій Гервазюк.

На засіданнях КЩЛ люди ділитимуться позитивними моментами життя. “Це все проходитиме як тренінг чи гра. З людьми працюватимуть психологи. Перед клубом людина автоматично налаштовуватиметься на щось хороше і передаватиме свій позитивний настрій іншим”, - розповідає хлопець.

Ціна щастя

Стати членом клубу можна буде за символічні 20-30 гривень – організаційні внески на каву-чай. А от якщо після курсів ви захочете отримати сертифікат щастя, то вже доведеться витратити щонайменше 240 гривень.

“Сертифікат людину не робить щасливою, він підтверджує, що вона може нею бути. Сертифікати будуть видаватися всім, але ціна коливатиметься в залежності від психологічного стану людину. Так, якщо ми купуємо чашку за 50 копійок і розбиваємо її – це одне, а от коли ми розіб’ємо чашку за 1000 грн, то це вже будуть зовсім інші відчуття. І в кожного така ціна є різною”, - каже Гервазюк.

Сертифікат видаватиметься на рік часу, якщо людина захоче продовжити його дію, вона повинна буде написати листа у корпорацію з поясненнями чи сертифікат допоміг їй стати щасливою. “Ми хочемо, аби був зворотній зв'язок з учасниками клубу і ми знали результати нашої роботи”, - зазначає хлопець.

"Сертифікат Щастя створений для того, щоб вселяти віру і впевненість у кожну людину, в те, що вона достойна бути щасливою, що вона має право бути щасливою, а також несе відповідальність за те право і власне щастя як таке, спонукати виявляти  кохання, любов, радість та викликати надію. Сертифікат Щастя слугує для  привернення та акцентації людської уваги до такої цінності, як щастя, спонукає зупинитися, відірватися від буденності життя і замислитися над власним щастям, виявити його та почати діяти в бік його здійснення та досягнення  так, як це розуміє конкретна особа. Сертифікат допоможе покращити буття людини, внутрішній емоційний та психологічний стани, посилити віру у краще майбутнє та в самого/ї себе, підняти значущість та достойність особистості, додати впевненості у досягненні її щастя. Сертифікат Щастя створений для того, щоб розвинути нову спільноту, новий рівень відносин між людьми, які отримають сертифікат, побудований на принципі  взаємодопопоги, розуміння, підтримки, доброти та любові.

Сертифікат щастя – це ключ віри у краще життя, майбутнє, це розширення рамок свідомості та сприйняття, це носій позитиву та радості, це спосіб долучення до нової сутності. Це пусковий механізм процесу усвідомлення позитивної реальності, це пусковий, спонукальний механізм до дії для покращення дійсності", - зокрема зазначено у концепції створення сертифікатів щастя.

Гервазюк запевнює, що ідея КЩЛ - оригінальна. За його словами, нею зацікавилися вже у Дніпропетровську і Києві, а “Корпорація щастя” має замовлення на проведення семінарів зокрема від езотеричних співдружностей та психологічних студій. Він планує, що у майбутньому представництва КЩЛ будуть спочатку у всіх обласних центрах, а потім і в маленьких містечках країни. Зараз ж взяти участь у заходах “Корпорації щастя” хоче 30 осіб, які є здебільшого друзями чи знайомими Андрія. А у самій корпорації працює 4 людини – Андрій є власником і при цьому виконує частково функції менеджера, корпорація має директора, бухгалтера та психолога.

Поміж тим, на КЩЛ його ідеї не закінчуються. Плани у юнака значно глобальніші – створити благодійний фонд (попередня назва – “Дотик” чи “Дотик ангела”). “Учасники КЩЛ і власники сертифікатів щастя - потенційні споживачі товарів. Наша організація буде вкладати договори з виробниками найнеобхідніших товарів, наприклад, туалетного паперу та мила, на знижку при їх купівлі. За користування знижками щомісячно певна сума, умовно 2 гривні з кожного, йтиме у благодійний фонд. Гроші будуть направлятися на допомогу дитячим будинками, на недорогі операції чи закупівлю медичного обладнання”, - додав Гервазюк.

За словами Гервазюка, зараз ведуться перемовини з потенційними спонсорами організації, серед яких є і львівські бізнесмени. Разом з тим він обіцяє, що всю інформацію про фінансову діяльність КЩЛ та благодійного фонду можна буде отримати на сайті корпорації, який зараз розробляється.

Він додає, що роботи у нього та його колег буде багато – щасливих людей у Львові, наприклад, зараз практично немає. “Я проводжу дослідження щоразу як їду у маршрутці. Зазвичай щасливі люди - це я і студенти, і ще може одна людина на 5 маршруток”, - розповідає хлопець.

Західняки - найщасливіші

До речі, дослідження Київського міжнародного інституту соціології показало, що найщасливіші українці живуть саме на Західній Україні (64%), у східних (64%) та південних (62%) областях України. Натомість серед жителів Центральної України – це Житомирська, Вінницька, Кіровоградська, Черкаська, Полтавська, Сумська, Чернігівська, Київська області та Київ – щасливих менше (56%)

Згідно з останнім опитуванням, що провела соціологічна група “Рейтинг”, відносно щасливими почуваються 68% українців, з них 17% вважають себе однозначно щасливими. Проте кожен п’ятий опитаний вважає себе нещасливим. Найбільше засмучують українців рівень їхніх доходів – 40% відповідей, персональний стан здоров’я – 31%, стан здоров’я близьких – 25% та невпевненість у майбутньому – 21%.

Нічого не засмучує у житті 13% опитаних, здебільшого це молодь. Найбільш щасливими у віці 18-29 років почувається 70% молоді. Водночас київські соціологи визначили, що найщасливішими у нас почуваються 5-річні українці.