29 липня о 10 годині ранку члени кількох політичних партій, громадських організацій, студентських профспілок проведуть пікетування чергової сесії Рівненської обласної ради. Основний заклик пікетників: “Ні – реваншу Кучми-Сороки в обласній раді”.

Протестанти вимагатимуть притягнення до відповідальності колишніх керівників області – за численні зловживання службовим становищем та розкрадання бюджетних коштів.

Вони наполягатимуть на тому, щоб обласна рада прийняла питання про проведення довиборів до обласної ради у трьох округах – Демидівському, Кузнецовському, Острозькому. Попередньо депутати обласної ради не підтримали ідею довиборів, однак після протесту прокурора щодо порушення прав виборців вирішено повторно розглянути це питання на сесії облради 29 липня.

Пікетники вимагатимуть від депутатів затвердити нову символіку Рівненщини. Це питання також вдруге виноситься на розгляд сесії обласної ради. У травні під час сесії для його затвердження не вистачило одного голосу. Попередньо за ініціативою голови РОДА спеціальна геральдична комісія розробила новий проект герба області.

Ще одна вимога пікетників – заборона торгівлі у неділю. До речі, обласна рада вже приймала подібне звернення до місцевих рад, підприємців та громадян області. Однак рішення облради з цього питання має суто рекомендаційний характер. Остаточне рішення про заборону торгівлі у неділю мають приймати міські та селищні ради. Наразі таких прецедентів у області не було.

Ініціаторам акції протесту виступили обласні осередки партій УРП “Собор”, “Наша Україна” (Віктора Пинзеника), ВО “Батьківщина”, Християнсько-демократичний союз, Республіканської Християнської партії, Української народної партії, Молодого Руху, Братства вояків УПА, Товариства політв’язнів та репресованих, студентських профспілок Рівненського державного гуманітарного університету та Національного університету водного господарства та природокористування.

Організатори акції сподіваються, що в пікетуванні візьмуть участь кілька тисяч осіб.