Найближчим часом буде спостерігатися сезонний ріст цін на нафту, і це може відбитися на вартості товарів. Таку думку в інтерв'ю газеті «Факти і коментарі» висловив лідер Республіканської партії України Юрій Бойко.

- Вартість нафти у світі найближчим часом підвищитися приблизно відсотків на 10, - прогнозує екс-глава НАК «Нефтегаз України». Крім сезонних факторів, вважає Юрій Бойко, на ціну впливає пасивна позиція організації ОПЕК, що сьогодні практично не впливає на світові ціни. Стримуючим фактором є хіба що позиція США.
На українську економіку подорожчання нафти у світі також уплине, оскільки для своїх потреб Україна купує нафту за світовими цінами.

- Ми щорічно для нестатків країни переробляємо 18 мільйонів тонн нафти, з яких 3 млн. добуваємо самі, а 15 млн. купуємо, при чому вже рік - за світовими цінами. Це відбулося після того, як у 2004 році Росія для вилучення прибутків у нафтових компаній ввела в себе експортне мито. Так що Україна впритул залежить від світової кон'юнктури, і подорожчання нафти у світі означає і її подорожчання для України, - відзначив глава РПУ. А оскільки нафтопродукти - одна зі складових будь-якого виробничого процесу, виходить, ціна на нафту в кінцевому рахунку визначає вартість будь-якого товару.