Про це інформує голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець з посиланням на учасника акції – лідера первинного осередку шахти «Межирічанська» Василя Лесняка. 

Шахтарі, які перекрили шлях, що веде до митного переходу на українсько-польському кордоні, вимагають погашення заборгованої зарплати за минулий рік і належного фінансування вугільної галузі у 2016-му.

Напередодні Різдва працівникам ДП «Львіввугілля» виплатили 24% заробленого за листопад минулого року після того, як майже всі шахти стихійно застрайкували. Але, як виявилося пізніше, 21 млн грн, що надійшли на підприємство після акій протесту і яких вистачило, щоб виплатити гірникам по кілька сотень гривень, це – аванс за вугільну продукцію, яку мають реалізувати в січні 2016-го. Використали також, за повідомленням головного бухгалтера держпідприємства Тараса Бабія, на виплату заробітної плати й кошти, які надійшли на підприємство з Управління соціального захисту населення як компенсація у розмірі 100% за листопад-грудень 2015-го працівникам ДП «Львіввугілля», мобілізованим на захист Батьківщини.

Як повідомляли, зранку близько трьохсот гірників виїхали на блокування траси в шести автобусах.

Нагадаємо, в понеділок, 11 січня, зранку шахтарі провели мітинг на центральній площі Червонограда, а о півдні за три кілометри від копальні заблокували дорогу, що веде до неї. 

Гірники ДП «Львіввугілля» планують сьогодні, 12 січня, з 10:00 за 40 км від Червонограда розпочати безстрокове перекриття автошляху, що веде зі Львова до митного переходу Рава-Руська. У такий спосіб вони хочуть привернути увагу до своїх проблем не лише в Україні, а й у Європі. 

Як відомо, гірники розпочали страйк 2 січня.