Про це повідомляють у Незалежній профспілці гірників України.

Як повідомляли, сьогодні з 9.30 шахтарі державних копалень з усіх вугледобувних регіонів України протягом двох годин пікетували Верховну Раду, вимагаючи від парламентарів захистити від знищення вітчизняну вугільну галузь.

На мітингу, що відбувся під стінами Верховної Ради, виступили і представники Незалежної профспілки гірників України.

«Вдруге у цьому місяці вийти на акцію протесту шахтарів змусила критична ситуація, що склалася у галузі, – наголосив голова НПГУ Михайло Волинець. – На жаль, влада нас так досі й не почула. У 2015-му гірникам доводилося акціями протесту вибивати собі зарплату, яку не виплачували своєчасно протягом усього року. І зараз шахтарям ще не віддали всього заробленого за жовтень, а вже закінчується грудень. Для того, щоб повністю розплатитися з гірниками за роботу у 2015-му потрібно майже 1 млрд грн.. Немає надії на покращення ситуації і у новому році, бо у Держбюджету-2016 фінансування вугільної галузі знову не передбачене».

Лідери НПГУ, які виступили на мітингу під Верховною Радою, Анатолій Мухомеджанов із ДП «Шахта №1 «Нововолинська», Ірина Маїк із ПАТ «Львівська вугільна компанія», Сергій Демченко із МО НПГУ м. Нововолинська, Олександр Абрамов із ДП «Красноармійськвугілля» Донецької області та інші хоча й представляють різні регіони України, але говорили про однакові проблеми – заборгованість із зарплат, нестачу коштів на підготовку нових лав і техніку безпеки.

Усі виступаючі обурювалися ставленням влади до вітчизняної вугільної галузі, яка практично взяла курс на її знищення, бо замість того, щоб вкладати кошти в українські копальні, витрачає їх на закупівлю твердого палива за кордоном, забезпечуючи роботою не своїх, а південноафриканських, російських та австралійських шахтарів. Учасники акції у столиці попередили: якщо й цього разу їх не почують, шахтарі вдаватимуться до радикальніших дій – блокування держустанов, перекриття автошляхів і митниць, страйків тощо. На Львівщині сьогодні шахтарі тимчасово уже перекривали трасу.

 

Шахтарі прийшли до стін уряду… Принесли каску для Арсенія Яценюка #КВПУ #профспілка #профспілки #права #трудові_права #Україна #tradeunion #ukraine #protest #labour #НПГУ #шахтер #шахтарі #вуглепром #уряд

Опубліковано Конфедерація Вільних Профспілок 23 грудня 2015 р.

Згодом гірники пішли під Міненерговугілля.

 

Ми вже біля Міненерговугілля. Гуркіт касок чути на весь Хрещатик

Опубліковано Конфедерація вільних профспілок України (CFTUU) (КВПУ) 23 грудня 2015 р.