Як повідомило національне телебачення з посиланням на повідомлення медичної служби, допомогу постраждалим було надано на місці. Госпіталізація нікому не знадобилася.

У Мадриді пройшла масштабна демонстрація працівників гірничодобувної промисловості, незадоволених планами влади урізати субсидії у вугільному секторі. Тисячі шахтарів влаштували протестний марш через центр столиці до будівлі міністерства промисловості.

Зіткнення відбулися, коли демонстранти підійшли до будівлі міністерства і, скандуючи «Ворог всередині!» і «Ми не терористи, ми шахтарі!» почали кидати в правоохоронців петарди і каміння. У відповідь поліція застосувала гумові кулі.

Затримано п'ятеро учасників заворушень.

За словами шахтарів, вони хочуть дати зрозуміти уряду, що шахтарські села повинні вижити, як і видобуток вугілля, який є дешевим джерелом енергії.

Безстроковий страйк шахтарів триває в Іспанії вже другий місяць. Приводом до нього стало рішення уряду Маріано Рахоя скоротити на 63% державні субсидії на видобуток вугілля в рамках реалізації заходів жорсткої економії в країні.

Представники профспілок побоюються, що скорочення субсидій може призвести до краху вуглевидобувної галузі країни і залишити без роботи кілька десятків тисяч людей. При цьому безробіття в Іспанії вже перевищує 25%, а за цим показником країна посідає перше місце в Європі.

Джерело: Росбалт