Про це у своєму блозі написав головний редактор проекту «Наші гроші» Олексій Шалайський.

«Дивно, але відому історію про нашого міністра зовнішніх справ і його пісню під посольством ніхто не розглянув з економічної точки зору. Усі мешканці соцмереж розглядають цю подію, базуючись винятково на ідеології. Тим часом в ідеологічних війнах – перемог нема», – пише журналіст.

За його словами, якщо розглядати інцидент, як бізнес, то все стає зворушливо арифметично простим: «Отож.

·                     Дано: бюджет України на контрпропаганду

·                     Використано на: пісню міністра під посольством

·                     Результативність: про те, що «Путін – х**ло» дізнались читачі усі ведучих світових ЗМІ.

·                     Ціна питання: один замовний пост в відомому західному ЗМІ коштує близько $100 000».

«Не менше 20 великих ЗМІ процитували цю сокровенну фразу. Зважаючи на вірусність реклами, і особливо на масове її використання в країні воюючого ворога (коефіцієнт – 10), мінімальна ціна такої реклами сягає $10 млн. При чому це в перші дні. Наступні фінансові успіхи не враховуються (потенційно – до $1 млрд)», – пише Шалайський.

«Зважаючи на це, український бюджет мав би виплатити автору акції принаймні 10% від ефективно використаного бюджету. Тим паче, що Українська держава поняття не має, як витрачати гроші на ефективну контрпропаганду.

А якщо виплатити Дещиці його чесно зароблений процент, то і він не буде сумувати, і Україна, звільнивши на достойну пенсію свого міністра, покаже світові, що вона стала на рейки економічного лібералізму», – підсумував журналіст.

Як відомо, Президент України Петро Порошенко пропонує парламенту призначити іншого міністра закордонних справ замість Андрія Дещиці, про якого нещодавно активно заговорили у політичних колах після заспіваної ним пісні про Путіна.

Нагадаємо, 14 червня більше двохсот активістів прийшли на пікетпосольства Російської Федерації у Києві в зв’язку з проникненням російських танків на територію України та збитим літаком ІЛ-76. Люди кидали яйця в російське диппредставництво та перевертали машини.

За інформацією правоохоронних органів, окремі з провокаторів булизатримані.

До пікетників прийшов в.о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця. Він сказав, що підтримує вимогу людей до Путіна, але виступив лише за мирний пікет.

На знак підтримки мирного протесту Дещиця разом із активістами заспівав український народний хіт «Путін – х**ло».