Лідер депутатської групи “Демократична Україна” у Верховній Раді України Ігор Шаров закликав сьогодні голову ВРУ Володимира Литвина “зробити все можливе для врегулювання енергетичної кризи, і використати для цього свій великий авторитет серед політиків Росії та Туркменістану”, повідомляє прес-служба народного депутата.

 
“Суперечливі заяви урядовців на тему поставок газу в Україну, які не роблять хіба що ледачі, не сприяють встановленню нормальних стосунків із головними експортерами – Росією та Туркменістаном”, – сказав він і відзначив, що вважає непродуманими й такими, що загрожують національній безпеці, заяви деяких провладних політиків про готовність України до несанкціонованого відбору газу у відповідь на рішення «Газпрому» зарахувати 7,8 мільярдів кубометрів газу як уже поставлені в Україну.

«Одночасна криза в стосунках як з Туркменістаном, так і з Росією свідчить про її системний характер, – заявив лідер «Демократичної України». – Вона викликана, в першу чергу, відсутністю в уряду комплексного підходу до проблем газового ринку, а вже тільки в другу чергу, – вона є наслідком залежності України від енергопостачальників”.

“Ми маємо владнати конфлікт, бо якщо втричі виростуть ціни на російський газ – це катастрофічно позначиться на аграрному секторі, на всій промисловості”, – додав Ігор Шаров. Народний депутат також відзначив: “Грошові стосунки – це добре, й у принципі так воно в майбутньому і має бути, але системі клірингових розрахунків, яка існує між Україною та Туркменістаном, заздрять у більшості країн світу. Чим довше вона зберігатиметься, тим вигідніше буде для держави і простих українців. Зараз необережними заявами та популістськими діями можна завдати значної шкоди українській економіці”.

Як вважає Ігор Шаров, питання чітких розрахунків за газ потрібно врегулювати “буквально негайно, не зволікаючи, бо попереду осінь і початок опалювального сезону”.