Як повідомив у інтерв'ю одному з телеканалів заступник голови Харківської облдержадміністрації Юрій Сапронов, «Shell» закінчила буріння першої розвідувальної свердловини Біляївська-400 на Павловсько-Світловській ліцензійній ділянці (Первомайський район, Харківська область), підтвердивши наявність там газових запасів.

«Повністю пройдені проектні 5 тис. метрів, і, за даними фахівців, результат газопроявлень – позитивний», – сказав він.

Втім, чиновник не зазначив які поклади газу знайшли на площі.

Нагадаємо, «Shell» і дочірнє підприємство НАК Нафтогаз України Укргазвидобування почали буріння першої розвідувальної свердловини Біляївська-400 у жовтні 2012-го. Початковий етап геологічного вивчення передбачає буріння на Юзівській ділянці 15 свердловин.

Кабмін 23 січня 2013-го схвалив схвалив проект угоди про розділ продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській площі між Україною, компанією Shell Exploration and Production Ukraine Investment BV і Надра Юзівська(на 90% належить НАК Надра України). 12 вересня представниками Shell і Надра Юзівська підписали операційну угоду про розділ продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській площі. Прогнозні ресурси Юзівської площі(Харківська та Донецька обл.) оцінюють у 4,054 трлн куб.м газу.

Як інформував Вголос, еколог з Харкова Валерій Ловчиновський під час громадських обговорень щодо пошуку, розвідки та видобутку вуглеводнів на території Олеської площі, яке відбулося 2 жовтня у сесійній залі Львівської обласної ради заявив, що на Харківщині триває низка судових процесів за позовами громад та екологічних активістів стосовно законності укладення сланцевої угоди між урядом і компанією «Шелл».

Валерій Ловчиновський продемонстрував чорну рідину в пляшці, яку, за його словами, взяв із відкритого резервуару під Яремівкою на Харківщині. За даними лабораторії, ця рідина, навіть розведена в пропорції один до ста є токсичною і вбиває все живе.  На Харківщині рідину зберігають під відкритим небом в котловані з глини, а за два з половиною кілометри головний водозабір Ізюма.

Нагадаємо, вчора депутати Львівської обласної ради погодили проект Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах ділянки Олеська, між державою Україна, компанією «Шеврон» Юкрейн Б.В.» та ТзОВ «Надра Олеська».

Джерело: Кореспондент