Про це він заявив сьогодні під час громадських слухань щодо видобутку сланцевого газу з Олеської площі, інформує кореспондент Вголосу.

На думку губернатора, питання щодо видобутку сланцю – це питання прогресу.

«Якщо в нас стаються аварії на дорозі – треба заборонити їздити машинами, якщо падають літаки – треба заборонити літати, якщо кораблі тонуть, а потяги розбиваються, то треба заборонити все і прогрес тоді зведеться до того, що будемо жити в лісі і ходити з одною великою палкою, так, як наші предки. І прогрес на цьому зупиниться. Я рахую, що це не є правильно», – зазначив він.

Віктор Шемчук наголосив, що Україна зробила цивілізаційний вибір і рухається в Європу.

«Сьогодні-завтра Львівщина робитиме не менш важливий свій цивілізаційний вибір: чи ми будемо і далі знаходитися на російському газі, чи ми будемо дальше жити, як наркомани на цій трубній голці з Росією, чи ми дійсно є цивілізованою державою і будемо прагнути власної енергетичної незалежності, за яку можливо, і про це треба казати, доведеться розраховуватись», – заявив губернатор.

Голова ЛОДА, також зазначив, політики, які братимуть участь у президентських виборах повинні визначитись куди вестимуть свій народ і чи зможуть забезпечити енергетичну незалежність держави.

«Сьогодні не йде питання сланцевого газу в контексті 2013 року, воно йде навіть не в контексті 2017 року. Це питання 2020 і подальших років», –  сказав Віктор Шемчук.

Нагадаємо, що Львівська облдержадміністрація домагатиметься, аби проект сланцевої угоди завтра розглянули на сесії ЛОР