Про це інформує відділ комунікації ГУ Національної поліції у Дніпропетровській області.

«Зловмисники придумали складну й заплутану схему. Двоє чоловіків, які відбувають покарання у виправній колонії, купили через своїх знайомих декілька мобільних телефонів із сім-картками. Використовуючи Інтернет, вони зареєструвалися на сайті вантажоперевезень: один – як керівник приватного підприємства, який начебто здійснює перевезення, використовуючи власні автомобілі з найнятими водіями, а інший – водієм вантажівки», – ідеться в повідомленні.

Далі потерпілі зробили замовлення по телефону та підписали електронний договір (його склали члени групи, які перебували на свободі), будучи впевненими в тому, що мають справу з дійсними перевізниками. Потерпілі перерахували кошти на підприємство за продукцію, яку необхідно було перевезти до м. Дніпропетровська. Шахраї в той самий час зробили замовлення на перевезення цієї продукції у справжніх перевізників, називаючи себе замовником. Завдяки цьому вони мали змогу повністю керувати маршрутом водіїв з продукцією та мали справжні товарно-транспортні накладні на перевезення. Члени злочинної групи, які перебували на свободі, організовували розвантаження продукції на одній з орендованих баз у м. Запоріжжя.

Після цього вони найняли інші вантажні автомобілі та перевезли продукцію до м. Дніпропетровська, де реалізовували її за цінами, нижчими від гуртових. У такий спосіб вони спричинили підприємству матеріальний збиток у розмірі 800 тис. гривень.

Повідомлення про шахрайські дії невідомих осіб надійшло до правоохоронців 10 серпня 2015 року. Його було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) та ч. 5 ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України та розпочато досудове розслідування.

Уже через кілька днів після цього правоохоронці вилучили 72 тонни викраденого цукру та затримали особу, яка його продавала.

Згодом співробітники кримінальної поліції ГУНП у Дніпропетровській області затримали ще одного чоловіка, який входив до складу злочинної групи. Також вони провели обшуки на території Херсонської, Запорізької, Кіровоградської та Дніпропетровської областей, завдяки чому було встановлено інших членів злочинної групи. Виявилося, що двоє з них відбувають покарання у виправній колонії. Саме в них було вилучено мобільні телефони й абонентські картки, які безпосередньо використовували для перемовин із потерпілою стороною, між членами злочинної групи під час скоєння кримінального правопорушення, та інші речові докази.

Наразі співробітники кримінальної поліції ГУ НП у Дніпропетровській області проводять подальші слідчі дії для встановлення нових епізодів злочинної діяльності всіх членів групи.