«Сьогодні обличчям міста Львова є Оперний театр, Високий замок, Палац мистецтв, Шевченківський гай і т.д. І, якщо взяти до прикладу Шевченківський гай, то ті рухи і ті кадрові зміни зі сторони управління культури та туризму ЛМР, то в мене складається таке враження, що місто вирішило керувати майном громади і абсолютно не розуміє до яких наслідків це приведе. Або просто хтось вирішив поставити кому у словосполученні «карати не можна помилувати». І хтось взявся це зробити одноосібно», - розповіла депутат ЛМР, член постійної комісії з питань культури, дозвілля, промоції, ЗМІ та туризму Наталія Усач.

«Тому наша комісія прийняла рішення про те, що все таки, якщо вже звільнили якусь посадову особу, то на заміщення вакантної посади потрібно оголошувати конкурс, щоб це не було одноосібне звільнення і таке ж призначення», - додала вона.

«Повинні бути певні вимоги до особи і конкурс програм. Бо коли ми вимагали у в.о. директора Шевченківського гаю Івана Косачевича програму, то він нам її ніс два тижні, а потім приніс нам щось на подобі від руки написане. Я ж думала, що призначали людину, яка має бачення розвитку гаю, тепер бачу, що призначаються не компетентні люди, тому лише шляхом конкурсу це може претендувати на якусь справедливість і якийсь розвиток гаю», - сказала п. Наталя.

«Також нам чиновники доказували, що терміново потрібно робити у Шевченківському гаю співоче поле. Але там стояла нормальна сцена, нормальні кріселка, то не було щось таке дуже модне, проте зараз такі часи, а їм світ клином на ньому зійшовся, бо вони його спочатку розрили ще минулого року, а тепер кажуть, що туди потрібно вкласти 1 млн грн
То не треба було того розривати і тоді не треба було би вкладати», - стверджує Усач.

За її словами, в першу чергу комісія вважає за потрібне реставрувати ті пам’ятки архітектури, які є в Шевченківському гаю, зробити якісь елементарні умови для відвідувачів і взагалі не робити там загальноміські заходи. Для таких заходів в місті є парк культури.

«Ми один рік проведемо там загальноміські заходи і від Шевченківського гаю не залишиться нічого. Тому всі аргументи міського управління культури та туризму не мали підґрунтя такого, щоб ми дали гроші на співоче поле, бо це лише така гарна обгортка, а благими намірами це лише дорога в пекло», - пояснила п. Наталя.

«Бо наступним кроком, я боюся було б те, що Шевченківський гай не справляється з утриманням такого співочого поля на 1 млн грн. і управління тут може просто виступити таким собі агітатором про те, що треба щось з цим співочим полем зробити, наприклад здати в оренду, скласти договір про співпрацю на 10-20 років, а дальше можна його приватизувати. Тим більш, що це вже не раз робилося, якщо згадати фестиваль «Країну мрій», коли за розпорядженням управління культури та туризму, Шевченківський гай укладав договір оренди з фірмою N (ПП «Компанія «Трудові резерви», - прим. редактора), яка заплатила орендну плату в сумі 10 тис грн. Натомість, компанія ставила свою не зрозумілу ціну на квиток – 50 грн при тому, що квиток комунального господарства коштує 2 грн – дитячий і 5 грн – дорослий. Так вони за два дні заробили 100 тис. грн, а тих грошей музей і близько не бачив», - додала Усач.

Як повідомила вона, це все відбувається через те, що є розпорядження начальника управління культури та туризму ЛМР Андрія Сидора, де зобов’язується директора Шевченківського гаю всі кроки узгоджувати з ним: Але тоді не потрібно директора гаю, або давайте просто здавати Шевченківський гай в оренду і продавати квитки».

«Тому я думаю, що десь тут потрібно шукати ту «зариту собаку» і, тому і був звільнений директор Шевченківського гаю Іван Дуб, який можливо з такою політикою не погоджувався», - сказала депутат.

Натомість, прес-служба ЛМР струджує, що Шевченківському гаю не виділили коштів для реконструкції хат.

Відтак, наступного тижня у музеї народної архітектури та побуту (Шевченківський гай) закривається одна експозиція - хата села Либохора Турківського району.

Як повідомив в.о директора музею народної архітектури і побуту Іван Косачевич, експозиція не придатна для відвідин, бо прогнила й у будь-який момент може упасти.

«Також ще 12 об’єктів потребують кваліфікованої реконструкції. На це все треба кошти. Однак, комісія культури, дозвілля, промоцій, ЗМІ та туризму Львівської міської ради із запропонованих управлінням культури і туризму 2 млн грн, з яких 1 млн 300 тис. грн мали йти на реконструкцію пам’яток дерев’яної архітектури, натомість виділила Шевченківському гаю - 100 тис. грн», – повідомив в.о. директора музею народної архітектури і побуту Іван Косачевич.

«Однак, треба пам’ятати, що з роками проблемних об’єктів у Музеї ставатиме все більше і більше. Ми зможемо власними силами робити дрібні ремонти, «латати діри», лагодити, однак «підняти» хату, якщо вона впаде, ми не зможемо. Ніхто за це не візьметься, про це треба пам’ятати. Щоб музей був цікавим, його треба «оживити»: туристів цікавлять «живі» експозиції. Є кілька ідей, зокрема, ми плануємо відкрити 5 нових експозицій (сільськогосподарської техніки, ткацтва, бджільництва, рибальства, теслярства), проводити майстер-класи щосуботи та щонеділі, також до Пасхи буде функціонувати став», – розповів Іван Косачевич.