Про це сьогодні розповів під час прес-конференції професор Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Олександр Кіцера, інформує кореспондент «Вголосу».

«Микола Пирогов – відомий професор хірургії співпрацював з Тарасом Шевченком. Вони створювали недільні школи для малописьменних, або неписьменних людей. Для них же готували серію підручників. Тарас Григорович написав «Буквар Южно-руський», передав 50 примірників «Кобзаря» для цих шкіл. Разом із Пироговим вони планували у подальшому видати арифметику, географію, історію. Але, на жаль, смерть Тараса Григоровича не дала здійснити цей задум», – розповів Кіцера.

За його словами, Тарас Шевченко також товаришував із знаменитим  лікарем і письменником Остапом Рудиковським.

«Не знаємо достеменно, чи Тарас Григорович зустрічався з Руданським, але історики медицини твердять, що вони мусили зустрітися. Також маємо свідчення дружби Шевченка із видатними професорами Міном та Кетчером», – додав Кіцера.

Нагадаємо, 11 квітня у Львові відбудеться урочиста академія з нагоди 200-ліття з Дня народження Кобзаря «Шевченкіана медика», яка розповість про товаришування Тараса Шевченка із лікарями.