200 мільйонів гривень на виконання таємної угоди з Міноборони в рамках державного оборонного замовлення на постачання бронемашин "Варта" у січні цього року отримала маловідома фірма ТзОВ "Українська бронетехніка".

Як пише ЕП, про це повідомив Гліб Канєвський, голова експертної організації StateWatch, з посиланням на офіційний портал використання публічних фінансів.

Гроші надійшли з рахунку Державної казначейської служби на приватний рахунок "Української бронетехніки", відкритий в "Ощадбанку".

ТзОВ "Українська бронетехніка" — маловідома приватна фірма, яка до 2015 року називалася ТзОВ "Укрглавпак" і спеціалізувалася на виробництві тари з пластмаси.

Директор фірми Олександр Кузьма є родичем відомого в фармбізнесі Миколи Кузьми, котрий 2014-го був помічником на громадських засадах Сергія Пашинського, голови парламентського комітету з питань національної безпеки й оборони.

На початку 2000-х Микола Кузьма був помічником народної депутатки Раїси Богатирьової, на той час членкині Партії регіонів, котра пізніше стала Міністром охорони здоров’я.

2015 року у коментарі ЗМІ Микола Кузьма назвав себе ідеологом створення бронемашини «Варта».

"Таємна проплата без конкурсу поза Prozorro за автомобіль, який має кілька конкурентів на ринку України і про технічні характеристики якого вдосталь інформації в мережі Інтернет, свідчить про те, що Міноборони могло зробити свій вибір на користь "Варта" під тиском політиків", — вважає Канєвський.

Як стало відомо, Міноборони намагається стягнути штрафні санкції з ТзОВ "Українська бронетехніка" за недобросовісне виконання таємних контрактів у попередні роки.

Зокрема, зараз Господарський суд Києва розглядає позов Міноборони про стягнення 6,67 млн гривень за порушення зобов'язань по контракту № 720/8/18/67 від 6 липня 2018-го. А з минулого року цей же суд розглядав інший позов про стягнення 458 тис. гривень.

Як писав "Вголос", "Богдан Моторс" Олега Гладковського постачатиме українському війську панцерник "Барс-8".

Також повідомлялось, що народний депутат України від “Народного фронту” Сергій Пашинський разом із своїм сином виїхали з України.

Нагадаємо, голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки й оборони Сергій Пашинський видав фото з РФ і Балаклії багаторічної давності за світлини на складах боєприпасів поблизу Ічні на Чернігівщині.