Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на «Вісник державних закупівель».

Зокрема, замовили близько мільйона комплектів проміжних пружних скріплень типу КПП та 570 тис. штук прокладок і вкладишів. Усупереч вимогам Мінекономрозвитку, ціни на окремі товари не оприлюднили.

Єдиним допущеним конкурентом традиційно було ПП «Єврооснова-СМ».

Заявка ТОВ «АТ Механіка» була на третину дешевшою, однак її відхилили через відсутність частини документів та виправлення й розбіжності між копіями технічних умов та примірниками, наявними в департаменті колії та споруд. Крім того, надані ТУ містили нові матеріали та рішення, а модернізація вимагає випробувань.

Засновником «Експозиції» є Андрій Бохенок, а директором – Михайло Врублевський. Фірму зареєстровано в м. Городок Львівської обл. на вул. Комарнівській, 66. Там же прописано ТОВ «Квадрохім», співвласницями якого є Наталія Дубневич, дружина Ярослава Дубневича, і Тетяна Дубневич, дружина Богдана Дубневича.

Брати Дубневичі є народними депутатами від «Блоку Петра Порошенка». Наприкінці 2015 року ЗМІ повідомляли, що обговорюють призначення Ярослава Дубневича на посаду міністра інфраструктури замість Андрія Пивоварського.

Львівська «Єврооснова-СМ», створена у 2015 році, належить Сергію Бабаєву та Мирославу Шотику. Тендерів не вигравала, але часто конкурує з «Експозицією».

Як відомо, на керівних посадах в «Укрзалізниці» працює низка пов’язаних з Дубневичами людей.

Заступник директора «Центру забезпечення виробництва» Едуард Пушкаренко є помічником Ярослава Дубневича.

Головний інженер департаменту колії та споруд «Укрзалізниці» Василь Яковлєв є помічником нардепа Ярослава Дубневича.

Заступник начальника департаменту з матеріальних ресурсів «Укрзалізниці» Таїса Олійник є співзасновницею ТОВ «Регіональна консалтингова компанія». У цій фірмі її партнеркою є Наталія Пушкаренко, колишня юристка «Укрзалізничпостачу», яка представляє у судах інтереси дубневичівської «Експозиції» і числиться у штаті очолюваного Ярославом Дубневичем транспортного комітету Верховної Ради.

«АТ Механіка» належить Олексію Івановському та Валентину Українцю. Івановський має декілька патентів на залізничні деталі. У 2014 році Ярослав Дубневич звинувачував фірму в тому, що вона зайняла «провідне місце на ринку специфічних деталей для залізниці», діючи «під омофором Саші Стоматолога».

«Експозиція» з’явилась у державних тендерах у 2014 році після виведення з ринку «Корпорації КРТ» Дубневичів. За ці два роки «Експозиція» отримала підряди залізниці вже на 652,42 млн грн.