Молекулярні біологи проаналізували геноми декількох тисяч штамів коронавірусу SARS-CoV-2, який призводить до COVID-19, і з'ясували, що що вірус розділився на три окремі лінії.

Про це повідомляє bioRxiv.

Під час наукового експерименту з’ясувалося, що виявлені лінії відрізняються як заразністю, так і тим, як саме вони поширювалися різними куточками Землі. У кожної лінії є свій набір мутацій в ключових генах, які підвищують заразність.

Зокрема, перші дві з них, які фахівці назвали "лінією A" і "лінією B", з'явилися в перші дні розвитку епідемії, ще в листопаді чи грудні 2019 року. Спочатку вони поширювалися на території Китаю, проте згодом вони потрапили в інші країни Азії.

Водночас стверджують, що третій підтип коронавірусу, "лінія C", з'явився значно пізніше – в кінці лютого. До того ж він виник вже на території Європи і відрізняється від двох інших набором мутацій.

За словами дослідників, ці зміни не тільки підвищили заразність вірусу, але і зробили його більш мінливим, прискоривши процес накопичення мутацій у його геномі.

"Поява "лінії C" пояснює те, чому вірус почав стрімко поширюватися Європою на початку березня. Зараз ця лінія – найпоширеніший різновид вірусу в світі", – розповів професор Чарльстон і його колеги.

Нагадаємо, що у США оцінили збитки від пандемії коронавірусу.