Отож, збулася мрія Юлії Володимирівни – після майже тримісячної коломийки вона таки очолить уряд. Чого можна очікувати від прем'єра Тимошенко для України та для Львівщини зокрема?

Ми не маємо підстав сумніватися, що ЮВТ візьметься за виконання своєї передвиборної програми. Позаяк особливих надходжень до бюджету, які могли би забезпечити виконання програми БЮТ немає, то вірогідно в загальнонаціональному масштабі Тимошенко проводитиме тверду політику, спрямовану на обмеження всевладдя олігархів (у тому числі й «помаранчевих», у також, т. зв. «любих друзів»), контоль над тіньовими грошовими потоками і переділ власності.

Стратегічно Юлія Володимирівна гратиме «на грані фолу» і відверто «нариватиметься» на звільнення. У кожному разі така гра Тимошенко буде приносити їй дивіденди: до пори до часу вона «щемитиме» «чужих» олігархів, виконуючи за рахунок цього свої передвиборні обіцянки та завойовуючи любов широких мас населення. А закінчиться усе це також дуже прогнозовано: Ющенко, як і позаминулого року, рано чи пізно звільнить ЮВТ з посади прем'єра. І знову Юлія Володимирівна апелюватиме до народу і здобуватиме любов і співчуття широких народних мас.

Тобто, хоч круть, хоч верть, але якщо не станеться якихось непередбачуваних екстраординарних обставин, все буде як у класичних шахових етюдах: «Білі починають і виграють».

Як відбиватимуться усі ці процеси на політичному житті Львівщини?

Сумний і невеселий сидітиме в своєму губернаторському кріслі Петро Олійник. Як довго він там затримається – це окреме питання, яке стосується тіньових домовленостей Тимошенко і Ющенка. Але до суму Олійника з приводу його вірогідної відставки добавиться сум з приводу наведення урядом Тимошенко порядку на митних переходах та в податковій сфері Львівщини, які будуть вилучені із зони уваги губернатора. Про такий делікатний бізнес, як відкати з ПДВ, як і про обмеження можливостей Олійника в сфері приватизації землі та водойм говорити не будемо – але ясно, що керувати областю для Олійника стане зовсім нецікаво.

Сумними і невеселими мають підстави бути також депутати та чиновники Львівської міської ради. Ми вже розповідали анекдот про те, як у лютому, коли на т. зв. «тарифній сесії» мер Львова Садовий разом з депутатами відкинули пропозицію ЮВТ знизити тарифи на тепло. Тоді Садовий вирішив зовсім недоречно блиснути галантністю і подарував Юлії Володимирівні на прощання пишний букет. Юлія Тимошенко віддала його Садовому. Щоб загладити незручну ситуацію недолугий львівській мер став дякувати Юлії Володимирівні, заявляючи, що розцінює цей її жест – передачу квітів мерові Львова – як знак примирення і порозуміння. На що ЮВТ без посмішки поглянула на Садового і спокійно сказала: «Це не букет. Це – вінок».

Відомо, що Тимошенко нічого не забуває і слів на вітер не кидає.

Нині претензії БЮТ до міського голови Львова виглядають як ніколи об’єктивними і позбавленими політичного забарвлення: Садовий своєю бездіяльністю ставить під загрозу проведення Євро-2012 у Львові. Це очевидно. Цю тезу складно заперечити. Як мильні бульбашки лускають усі його «грандіозні плани» і обіцянки: побудувати 70 готелів, реконструювати аеропорт, збудувати стадіон. Ну, а про дороги, цілодобове водопостачання та вирішення проблеми сміття взагалі вже просто смішно згадувати. Садовий – голий король. І навіть десятки журналістів та піарщиків, які за кошт громади обслуговують Садового, неспроможні цього сховати.

Юлі досить натиснути на гашетку. Якщо захоче.