Попри те, що керівництво кожної області (в тому числі і Львівської) має щороку звітувати перед Комітетом Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією про ситуацію в області, поінформоване джерело зі згаданого парламентського комітету повідомило «Вголосу», що Львівщина не звітувала в Києві вже від часів Помаранчевої революції, тобто понад два роки.

Може не було про що звітувати?

Факти свідчать про зворотнє. Навіть якщо у нас в області все гаразд на митниці і безпечно на вулицях (що сумнівно), то лише за останній рік в області сталися такі резонансні події, яких ігнорувати неможливо:

1. 29 листопада 2005 року було вбито екс-голову Львівської обласної адміністрації та ради, голову спостережної ради корпорації “ЕкоЛан” Степана Сенчука.  Злочинців не знайдено.

2. 20 грудня 2005 року учинено замах на життя начальника управління транспорту та зв'язку Львівської міської ради Ярослава Вовчака. У салон його авто кинули легкозаймисту речовину і 27 грудня Ярослав Вовчак, перенісши декілька операцій, помер у лікарні. Злочинців не знайдено.

3. 18 лютого 2006 року було спалено офіс інтернет-сайту «Вголос»  та інформаційного агентства «Прес тайм». Злочинців не знайдено.

4. 23 лютого 2006 року, під час виборчої кампанії, викрали і побили голову ЛОО ПЗУ Миколу Шморгая. Злочинців не знайдено.

5. 26 жовтня 2006 року підірвали джип директора ТзОВ "Шувар", депутата Львівської міської ради і екс-керівника фракції БЮТ у ЛМР Романа Федишина. Загинула школярка, яка випадково опинилася на місці події. Злочинців не знайдено.

6. 14 листопада 2006 року на прохідній заводу з пістолета розстріляли генерального директора ТзОВ "Галімпекс-Склодзеркальний завод" Богдана Дацка. Злочинців не знайдено.

Керівництво області не бажає звітувати не те, що перед парламентським комітетом – вони навіть перед обласною радою не хочуть виправдовуватися. Як повідомив голова Львівської обласної ради член НСНУ Мирослав Сеник, начальник обласної міліції Віталій Максимов не буде звітувати тому, що у законодавстві сталися зміни, які позбавляють можливості обласну раду слухати його звіт. Депутат облради Михайло Ваврин пояснив,  що голова обласної ради Мирослав Сеник не хоче слухати звіт начальника правоохоронних органів лише тому, що він виконує волю голови Львівської обласної адміністрації керівника Львівської обласної організації НСНУ Петра Олійника.

Нагадаємо, що у червні 2003 року Львівського губернатора Мирона Янківа звільнили за підсумками вивчення ситуації в області Координаційним комітетом з боротьби з корупцією та організованою злочинністю при Президентові України.

Тоді голова Комітету Ольга Колінько відвідала Львівський СІЗО, опитала громадян, і дійшла висновку, що безліч людей сидить в ізоляторах за кілька десятків гривень, тоді як важкі злочини не розкриті. Міліція і прокуратура працюють на статистику. За три останні роки на Львівщині не було розкрито жодного із 10 резонансних вбивств на замовлення, заплющували очі на організовані злочинні угруповання, а за корупцію садили лише дрібних чиновників.

За результатами такої доповіді, Президент Кучма звільнив главу облдержадміністрації як особу, відповідальну за все в області, а також наказав міністру внутрішніх справ звільнити начальника обласної міліції і доручив Генпрокурору вирішити долю обласного прокурора.

А тепер маємо такі часи, що досить стрибнути в ополонку – і всі питання знято... Що ж це таке у нас діється, любі друзі? Що ж таке діється...