Дослідження опубліковане в журналі Social Psychological and Personality Science (це відносно молоде видання ще не отримало імпакт-фактор). Короткий зміст роботи можна прочитати на сайті університету.

У дослідженні брали участь 98 осіб, розділених експериментаторами на три групи. Першим двом групам давали спеціально підібране завдання, з яким жоден із учасників не міг впоратися. Після цього слідувала оцінка настрою добровольців і друге (вже простіше) тестове завдання. При цьому члени однієї з двох груп на прохання експериментаторів після першого завдання мили руки. Третя група добровольців виконувала тільки друге завдання.

Психологи виявили, що ті з добровольців, хто мив руки після неприємного «провалу», оптимістичніше оцінювали свої шанси на успіх у другому завданні. Проте справлялися вони з ним гірше, ніж «песимісти», що не мили руки. Успіхи третьої групи, яка зовсім не стикалася з неприємними складнощами, були на рівні «оптимістів». Таким чином, миття рук, за словами психологів, дозволяє усунути неприємні спогади, але при цьому знижує мотивацію на докладання великих зусиль до завдання.

Джерело: Укрінформ