В рамках започаткованої кілька тижнів тому серії звітів перед громадами 26 виборчого округу Дрогобицького району депутат Львівської облради фракції ВО «Свобода», голова постійної депутатської комісії облради з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку Михайло Задорожний у неділю, 3 березня, відзвітував перед громадами Болехівської, Опарівської, Солонської (до її складу входить с. Далява) та Михайлевицької сільської рад Дрогобицького району.

Про що доповів обранець? Які запитання і пропозиції натомість почув?

Перед тою чи іншою громадою Михайло Задорожний виступав впевнено, бо за час своєї діяльності безпосередньо долучився до життя кожної. Так, для Болехівської сільської ради за його сприяння у 2011 році було виділено по 100 тис.грн. на ремонт кожної вулиці села Нове Село (яке адміністративно входить у підпорядкування цієї сільради). У 2012 на поточний ремонт вул. Лесі Українки Нове Село отримало ще 50 тис.грн. У поточному 2013 році заплановано виділення ще 100 тис грн. на капітальний ремонт вул. Лесі Українки у Новому Селі та 50 тис.грн. на поточний ремонт вул. Сонячної у Болехівцях. Депутат виділив кошти на придбання книг до сільської бібліотеки, також надав 3700 грн матеріальної допомоги вісьмом потребуючим мешканцям. Крім того, цьогоріч в рамках Програми розвитку сільського спорту село отримало спортінвентар, закуплений за кошт обласного бюджету. Обранець ніколи не стояв осторонь громадського життя села – брав участь у громадських заходах, слуханнях,зібраннях. Це, власне, також підтвердила сільський голова Болехівців Дарія Ясеницька, яка в цей же день – 3 березня, проводила свій річний звіт перед своєю громадою. Дарія Василівна зокрема зазначила, що із депутатом Михайлом Задорожним є прямий контакт, він радо йде назустріч, радо допомагає громаді у вирішенні її актуальних проблем і викликів.

Теж і у Опарях. Михайло Задорожний був активним учасником життя громади, завжди долучався до вирішення важливих питань. За його сприяння у 2011 році у село на поточний ремонт дороги по вул.. Перемоги надійшло 30 тис.грн., у 2012 році на поточний ремонт дороги по вул. Йорданській виділено 50 тис.грн. У цьому році на поточний ремонт тієї ж вулиці із обласного бюджету має надійти ще 50 тис.грн. Депутатом були виділені кошти на придбання літератури до сільської бібліотеки та надано матеріально допомогу п’ятьом людям в розмірі 2550 грн.

Щодо Солонської сільської ради, зокрема, щодо с. Далява (яке, власне, адміністративно входить до складу Солонської сільради), то у минулому 2012 році депутат посприяв виділенню 30 тис. грн.. на ремонт вул. Шкільної, що в цьому населеному пункті. Цьогоріч за сприяння депутата Далява отримає ще 50 тис. грн. на ремонт своїх вулиць. Як і у попередніх сільських радах, і тут обранцем виділено кошти на придбання літератури до сільської бібліотеки та надано матеріальну допомогу потребуючим мешканцям.

Схожою є картина й у Михайлевичах. На ремонт доріг за сприяння депутата село свого часу отримало 70 тис.грн. Тут також за кошти обранця закуплено літературу до сільської бібліотеки. Тут також жителі отримували матеріальну допомогу – 9 людей сумарно одержали понад 4 тис. грн. Тут також Михайло Задорожний був активним учасником громадського життя.

Тож не дивно, що звітувати обранцеві було легко. І не дивно, що до нього йшли люди зі своїми питаннями, проблемами та болями. Допомогти відремонтувати центральну дорогу села, допомогти провести ремонт Народного дому, знову долучитися до ремонту церкви – про це просили у Даляві. Скерувати депутатські запити у відповідні інстанції щодо фірми ТКС, яка, укріплюючи береги річки, зруйнувала сільські дороги, а береги до кінця так і не укріпила; посприяти у питанні фінансування ремонту водогону; відремонтувати практично знищений центральний міст села; відремонтувати центральну дорогу; вплинути на перевізників, які ставлять високий тариф на маршруті Михайлевичі-Дрогобич; допомогти із ремонтом Народного дому та облаштуванням внутрішніх туалетів у школі для школярів середнього і старшого віку – про це клопотали жителі Михайлевич. Болехівчани же просили сприяння в питаннях ремонту центральної дороги села та в проведенні в селі освітлення.

Чому приватизація землі під власними будинками є такою дороговартісною? Чи можна вплинути на великі агропромислові фірми та холдинги, які, проводячи діяльність на Дрогобиччині, не інформують жителів про застосування отрутохімікатів, від чого хворіють діти і гинуть бджоли? Чому ці фірми не беруть дольової участі в питаннях розвитку інфраструктури сільських рад, де працюють? Чи можна заборонити проїзд великогабаритного транспорту по вул.. Йорданській? Чи можна виділити кошти на ремонт тротуарів та центральної дороги села? Чи можна забезпечити транспортом місцевих школярів, які на навчання добираються у Меденичі? Чи можна посприяти, аби в селі були створені комфортні умови для тих, хто займається сільським господарством – зокрема, аби селяни отримали дозвіл на встановлення «електропастуха» та аби їм засвітилось «зелене світло» в питанні створення молочних кооперативів? Ці питання звучали з уст жителів Опарів.

- Тішусь, що люди йдуть на контакт, що відверто говорять про те, що їх турбує насамперед. Знаючи про це, тримаючи руку на пульсі життя громади Дрогобиччини, маю змогу оперативно та вчасно реагувати на потреби людей. Звісно, повноваження депутата обласної ради не дозволяють вирішити геть усіх проблем. Втім, частину із них, думаю, велику частину, нам таки вдасться розв’язати, - резюмував опісля Михайло Задорожний.

Депутат зазначив – зробить усе, що в його компетенції та в його силах для вирішення поставлених питань, бо власне на те свого часу громада 26 виборчого округу Дрогобицького району й обрала його до Львівської обласної ради.

Нагадаємо, 17 лютого депутат Львівської обласної ради фракції ВО «Свобода» Михайло Задорожний розпочав серію звітів перед громадою 26 Дрогобицького виборчого округу, яка у 2010 році довірила йому право представляти її інтереси в обласній раді. У населених пунктах 26 виборчого округу такі звіти проходять уже кілька тижнів поспіль. У найближчу неділю, 10 березня, обранець зустрінеться із громадами с. Раневичі, с. Літиня та с. Ріпчиці.