Урочисте вручення у Палаці Потоцьких дипломів та премій лауреатам Обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури за 2009 рік.

За результатами засідання журі визначено лауреатів премії за номінаціями:

1. Мистецтвознавство і культурологія – імені Святослава Гординського:

Косів Роксолана Романівна – за монографію "Українські хоругви".

2. Музейна справа і збереження культурної спадщини – імені Іларіона і Віри Свєнціцьких:

колектив Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України у складі Галини Осьмак, Мирослави Білецької-Зварич, Тараса Отковича та Олени Козак – за реставрацію іконостаса ХVІІ ст. із церкви Св. Трійці в м.Жовква, яка входить до Жовківського заповідника, групу історичних портретів для Львівського історичного музею та групу ікон для Краєзнавчого музею "Дрогобиччина".

3. Поезія – імені Маркіяна Шашкевича:

Вовк Ірина Валентинівна – за збірки поезій "Семивідлуння", "Вибрана лірика" та музичну книжечку для дітей "В лапку джміль бере смичок" з переспівами світової музичної класики.

4. Проза – імені Богдана Лепкого:

Стефак Василь Федорович – за роман "По той бік ночі".

5. Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади – імені Михайла Возняка:

Гарасим Ярослав Іванович – за книгу "Нариси до історії української фольклористики" та серію наукових статей, надрукованих в журналі "Дзвін" та інших періодичних виданнях

6. Драматургія, театральне мистецтво – імені Бориса Романицького:

Огородник Орест Володимирович – за постановку вистави на сучасну тематику "Криза" прем’єри сезону 2008-2009 рр.

7. Журналістика та публіцистика – імені В’ячеслава Чорновола:

Сеник Любомир Тадейович – за книгу "De rebus publicis" (статті та есе).

8. Музичне мистецтво – імені Станіслава Людкевича:

фортепіанний дует у складі лауреатів міжнародних конкурсів Оксани Рапіти та Мирослава Драгана – за концертні програми 2006-2009 років з творів українських та зарубіжних композиторів.

9. Образотворче мистецтво – імені Івана Труша:

Пікулицький Богдан Романович – за мистецький доробок останніх років.

10. Декоративно-ужиткове мистецтво – імені Зеновія Флінти:

Кордіяка Михайло Миколайович – за творчі роботи в галузі художньої кераміки, виконані протягом 2007-2009 років.

11. Народна творчість – імені Анатоля Вахнянина:

Гайовишин Ольга Василівна – за роботи у галузі народного ткацтва, виконаних протягом останніх трьох років.

12. Дизайн – імені Олени Кульчицької:

творча група Львівської національної академії мистецтв у складі Ростислава Студницького, Михайла Зятика, Тараса Босака, Тетяни Умінської та Мар’яни Стахорської – за дизайн-проект інтер’єрів Львівського літературно-меморіального музею Івана Франка.

13. Архітектура – імені Івана Левинського:

Грабчак Всеволод Іванович – за архітектурний проект офісного будинку із вбудованими стоянками на розі вулиць Кокорудза – Грюндвальської у м. Львові.

КОМЕНТАР:

Роман Ілик, перший заступник голови Львівської обласної ради:

- Обласна премія в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики, архітектури - це та незначна вдячність, яку Львівська обласна рада висловлює всім тим, хто власне і був лауреатами цієї премії.

Цього року, не зважаючи на непросту фінансову ситуацію, депутати Львівської обласної ради практично вдвічі збільшили розмір премії - до 20 тис. грн.     

Взагалі ця премія є затверджена Львівською обласною радою. Президія облради визначила кваліфіковане журі,  де були широко представлені авторитетні художники, письменники, професори, композитори, доктори наук, кандидати наук, заслужені діячі. Загалом – близько 30 осіб. 
 

фото: animationarchive.org

ВІДЕО (Кміть про культурну місю Львівщини)