16 липня в Луганську, а 17 в Донецьку лідер партії «Союз» Олексій Костусєв провів регіональні економічні форуми «Реприватизація: шлях до законності і соціальної справедливості», повідомляє прес-служба партії „Союз” .

Мета форумів – узгодити позиції регіональної громадськості з рішеннями недавнього Міжнародного економічного форуму в Києві, а також дати оцінку законопроекту партії «Союз» про проведення соціальної реприватизації. Цей проект закону «Про відновлення капітальної вартості української економіки і добробуту українського народу» був підготовлений і поданий у Верховну Раду України членом партії «Союз», народним депутатом України Львом Миримським.

Регіональні форуми пройшли в більшості областей, зокрема в Одесі, Херсоні, Сімферополі, Севастополі, Сумах, Луганську, Донецьку. Вони зібрали учених, активістів політичних і профспілкових рухів, інтелігенцію, представників ЗМІ.

Лідер «Союзу» Олексій Костусєв вважає, що особливо гостро тема реприватизації звучить саме в Луганській і Донецькій областях. «Тут знаходиться значна кількість промислових підприємств, яких може торкнутися реприватизація. Від того, яким чином вона буде проведена, залежить життя мільйонів простих людей – жителів регіону», – заявив він.

Виступаючи перед жителями Донбасу, лідер партії «Союз» Олексій Костусєв також наголосив, що основна ідея законопроекту полягає в необхідності відновити справедливість відносно майнових прав громадян України. Він передбачає її проведення за принципом дооцінювання підприємств. При цьому, як заявив Костусєв, «Союз» наполягає, що різницю, якої бракує до реальної вартості підприємств, повинні безпосередньо отримати всі громадяни України.

Відкриваючи форуми «Союзу» на Донбасі, Олексій Костусєв наголосив: «Оскільки власність, як у нас колись говорили, до приватизації була всенародною, тобто заводи і фабрики належали всім нам, то і гроші від їх продажу або дооцінювання повинні піти не в бюджет, де вони розчиняться або випаруються, а конкретно і адресно кожному громадянину України. Тільки так ми зможемо хоч трохи виправити ту несправедливість, якою стала для народу України приватизація в 90-х роках. Інших шляхів немає. Гроші від реприватизації повинні безпосередньо отримати всі громадяни України».

Ця ідея, як і загалом всі програмні цілі «Союзу», серед яких зрозумілі і близькі луганчанам і донеччанам міждержавний союз з Росією і державний статус російської мови, отримала на Донбасі живий відгук. Це дає підстави стверджувати, що Олексій Костусєв поступово стає новим яскравим лідером цього регіону, а очолювана ним партія «Союз» – виразником і представником інтересів Півдня і Сходу України в загальнонаціональному масштабі.