Львівська міська рада готується надати дозвіл на забудову трамвайного депо компанії "Лем Стейшн", яку пов'язують з міським головою Андрієм Садовим. У вересні 2018 року за активного лобіювання Садового об'єкти трамвайного депо, вартість яких становить 40 мільйонів гривень, передали в оренду "Лем Стейшн".

Так, найближчої п'ятниці, 31 січня, виконавчий комітет Львівської міськради  під головуванням Садового розглядатиме рішення про реконструкцію ТзОВ "Лем Стейшн" частини нежитлової будівлі під літерою "А-3" для реалізації інвестиційного проекту "Реконструкція трамвайного депо з метою створення інноваційно-креативного простору" на вул. Д. Вітовського, 57 у м. Львові. Проект відповідного рішення вже опубліковано на сайті мерії.

Клікайте для збільшення документу

Якщо члени виконавчого комітету підтримають це рішення - на місці трамвайного депо збудують так званий "інноваційно-креативний простір".

У мерії офіційно повідомляють, що на базі депо збудують зони для стартапів, ІТ, громадських подій воркшопів, винахідництва, центрів для навчання, парковий та студентський простір, лабораторії для наукових розробок, новий громадський простір тощо. Втім активісти переконують в іншому: депо передали в оренду під черговий бізнес-проект.

Так, голова ГО "Рабів до раю не пускають" Іван Спринський зазначає:

"Все починалось у Андрія, як завжди: чинно, благородно, "з думкою про Львів’ян", і закінчується, як завжди: отриманням містобудівних умов для, імовірно, мереж майбутніх ресторанів та готелів. Ні, ну, звісно, "громадський простір" на першому поверсі залишиться, а на інших поверхах бізнес? А дійсно, чого б то друзі АІСа мали купляти ділянку, яка комерційно коштувала б захмарні кошти, якщо можна задіяти вкотре маркетингові технології і розіграти інформаційний фарс про інвестора та інвестиції? А потім що? Та правильно, потім побудувати кілька поверхів комерції, отримавши все за безцінь, ще й сприяння "мера", ну бо то ж "інвестор".

Про те, що забудова трамвайного депо більше схожа на корупційну схему, ніж на "інвестиційний проект", раніше розповідали журналісти-розслідувачі на телеканалі НТА:

Журналісти нагадували, як правдивість дій чиновників Садового ставив під сумнів депутат ЛМР Тарас Чолій ще під час голосування за надання депо в оренду у 2018 році:

“Чому така цікава територія і міське майно віддається групі підприємців не на конкурсній основі? Відсутня конкуренція – це ознаки певної домовленості. І ці ознаки можуть вилізати боком нам в майбутньому. Друга річ була – таке зауваження – чому на такий довгий період часу?"

Тоді чиновники відповісти не спромоглися. Бо хоч де-юре конкурс таки був, де-факто конкурентів фірма "Лем Стейшн" не мала. А засновниками цієї фірми виявилися близькі до мера бізнесмени, один із чиновників ЛМР і навіть особистий радник Садового.

Згідно з даними бізнес-сервісу YouControl, власниками ТзОВ "Лем Стейшн" є шестеро осіб:

Марк Зархін  відомий львівський ресторатор;

Тарас Кицмей  співзасновник ІТ-компанії SoftServe;

Тарас Добрянський  колишній позаштатний радник міського голови Львова, львівський готельєр, якого пов'язують зі скандалом довкола одного з найдорожчих готелів міста "Леополіс" (напередодні Євро-2012 Садловий віддав йому аж три будинки у самісінькому центрі міста за смішною ціною, внаслідок чого Львів недоотримав 27 мільйонів гривень);

Олег Дрінь  представник Фінської інвестиційної компанії K.Hartwall Invest, керував такими проектами у Львові як "Леополіс" та "Опера Пасаж";

Дмитро Косарєв – один зі співзасновників ІТ-компанії N-iX у Львові та Lviv QA School;

Олег Мацех  екс-директор ЛКП "Лев", колишній експерт "Реанімаційного пакету реформ".