«Тільки-но закінчилися свята, це не кращий час для ухвалення рішень. Ось 22 січня в Україні буде День соборності, рішення цього дня буде навіть символічним», - зазначив А.Шкіль.

На запитання про те, чим він займатиметься в Празі, Шкіль припустив, що працюватиме в громадських організаціях або писатиме для ЗМІ.

«Впевнений, що на прожиття собі зароблю. Але найголовніше – я все-таки в міру своїх можливостей впливатиму на процеси демократизації в Україні. Потрібно добитися, щоб зі зміною влади не змінювався рівень демократії в країні», - зазначив він.

Говорячи про причини свого рішення – просити політичного притулку, А.Шкіль підкреслив, що вирішив для себе: не варто розраховувати на справедливий суд і чесне законодавство в Україні.

«На мені висіла справа 12-річної давності, причому чисто політична – стосовно акції «Україна без Кучми», рух по ній був і в 2010¬му, і в 2011 році. От і все», - сказав він.

А.Шкіль також повідомив, що має листування з прокуратурою останніх років, де йому повідомляли, що справа ця розглядається в постійному режимі.

18 грудня 2012 року з'явилася інформація, що А.Шкіль, який не потрапив до парламенту сьомого скликання й таким чином позбувся депутатської недоторканності, виїхав до Чехії, й не виключає, що проситиме політичного притулку.

19 грудня в Управлінні зв'язків із громадськістю МВС України заявили, що стосовно А.Шкіля немає кримінального переслідування.

Джерело: «Сегодня»