Власник ТОВ «ШРБУ-48» Бахтіяр Сапаєв публічно заявив про вимагання відкатів у розмірі 10% та попросив голову ОДА дати оцінку діяльності керівника Департаменту будівництва Черкаської облдержадміністрації Романа Бохіна.

У своєму публічному зверненні в Facebook до губернатора Романа Бондара Сапаєв заявив, що «служба місцевих доріг вимагає хабарі».

«Після відмови ШРБУ 48 платити 10 відсотків відкату, підприємство безпідставно дискваліфікували в 5 тендерах, причому пропозиція ШРБУ 48 була дешевша на 5 мільйонів гривень. Заява про злочин нами направлена в поліцію, прокуратуру і СБУ. Прошу взяти на особистий контроль розслідування цієї справи та зробити оцінку діяльності Бохіна Романа», – написав Сапаєв.

Як інформують Наші гроші, в системі «Прозорро» є дані про відхилення Департаментм будівництва 28-29 травня пропозицій фірми «ШРБУ 48» у п’яти тендерах. Ще по одній процедурі фірму теж відхилено, але остаточний протокол ще не сформовано. У цих шести тендерах загальна очікувана вартість становить 60,39 млн грн.

Роман Бохін очолив Департамент будівництва ОДА у січні 2020 року. На сайті обладміністрації вказано, що попередньо він обіймав посади першого заступника генерального директора ДП «Дирекція з капітального будівництва і реконструкції Міжнародного аеропорту «Донецьк». Із 2014-го року був заступником директора Департаменту інвестиційної діяльності, майнових відносин та акціонерного капіталу НАК «Надра України». Із 2017-го – очолював  КП Миколаївської міської ради «Капітальне будівництво міста Миколаєва».

Бохіна на посаду призначив і підпорядкував його Департаменту функції з управління автомобільними дорогами загального користування місцевого значення в межах області керівник ОДА Роман Бондар.

Роман Бондар з 1998 року працював в СБУ. Перерва у службі була з 2007 по 2014 роки, коли він працював директором приватної фірми «Промтехпроект» (Чернівці). Після Майдану він повернувся в СБУ і працював в управліннях в Луганській та Донецькій областях. У листопаді 2019 року президент Володимир Зеленський призначив його керівником Черкаської ОДА.

Бахтіяр Сапаєв є одним з найвідоміших шляховиків України. У 2005-2010 роках він очолював Черкаську САД, а в 2010 році – ДК «Автомобільні дороги України». «Forbes» пов’язував його із колишнім очільником Укравтодору Володимиром Демішканом – другом Віктора Януковича. За Януковича «Уманьавтодор» отримав підряд на будівництво моста через Дніпро в Запоріжжі, однак роботи не виконав і автодорівці судились за повернення авансу і штрафів на 313 млн грн. Після тих судів Сапаєв заснував нову фірму «ШРБУ-48», яка і продовжила брати участь у державних тендерах, однак вже на менші суми, ніж «Уманьавтодор».