У четвер, 2 квітня, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль разом з Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігорем Петрашком провели першу онлайн-зустріч з Радою директорів, керівництвом та членами Американської торговельної палати в Україні, які представляють понад 600 провідних інвесторів – міжнародних та вітчизняних компаній, що працюють в Україні.

Про це повідомляє Урядовий портал.

“Ми розуміємо, що заходи, які вжив Уряд, можуть бути дещо неприємними та жорсткими для бізнесу, але вони є дієвими для збереження життя та здоров’я українців. Ми йдемо м’якшим сценарієм в контексті розвитку епідемії. Проте це не означає, що ми не маємо діяти жорстко”, – сказав керівник Кабміну.

Попри це прем’єр зазначив, що Уряд співпрацює з бізнесом і розуміє, що потрібно для його підтримки. Йдеться про кредитні програми, зменшення податкового навантаження, тощо. З-поміж інших питань, над якими зараз ведеться робота – це питання розширення програми кредитування “5-7-9”.

“Ми працюємо з НБУ та іншими банками. Є доручення Президента України, щоб пропрацювати кредитне навантаження”, – зауважив Шмигаль.

Також Кабінет міністрів працює над програмою створення швидких робочих місць в різних галузях. Зараз йде робота над масштабною економічною стратегією.

“Готових рецептів для виходу з кризи немає, проте Уряд активно шукає їх разом з бізнесом та найкращими науковцями”, – додав прем’єр-міністр.

Президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер зазначив: “Компанії-члени Палати активно допомагають Україні боротися з пандемією COVID-19. Для всіх сьогодні є дуже важливим продовження співпраці з МВФ”.

У свою чергу Шмигаль повідомив, що Уряд отримав від МВФ позитивний сигнал і сподівається, що вже найближчим часом Україна отримає перший транш. Також очікується фінансова допомога від Світового банку.

Андрій Гундер наголосив, що Палата веде активний діалог з офісом прем’єр-міністра: “Ми вже надали свої пропозиції для економічного зростання України та детальний план дій щодо їх імплементації. Ми готові продовжувати співпрацю задля підтримки бізнесу та економіки України”.

Керівник Кабміну подякував бізнесу за допомогу в цей складний для країни час в умовах глобальної пандемії та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Нагадаємо, що Шмигаль заявив, що поправки до Державного бюджету передбачають скорочення ВВП України у поточному році на 4,8 %.