У неділю, 29 листопада, в Стамбулі пройшла зустріч української делегації на чолі з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем з представниками турецьких топкомпаній із загальним портфелем інвестицій 5 млрд доларів.

Про це повідомляє Укрінформ.

Як зазначається, у ході круглого столу глава уряду окреслив пріоритетні напрямки розвитку співпраці двох країн у бізнес-сфері, сфери для інвестування та висловив зацікавлення у досвіді турецьких компаній у державно-приватному партнерстві.

За словами Шмигаля, Туреччина  є для України не лише впливовим регіональним лідером і партнером, а й стратегічним партнером України, співпрацю з яким важко переоцінити.

Прем'єр підкреслив зростання активності між країнами, особливо на найвищому рівні, і запевнив, що ця активна співпраця приносить результати не лише в політичному діалозі, а й в конкретних результатах, секторальних практичних галузях, зокрема в бізнесі.

Глава уряду зазначив, що обидві країни єднають міцні економічні зв’язки, і що Україна має амбітні плани щодо побудови й реконструкції нашої інфраструктури, зокрема доріг, мостів, енергетичної та медичної інфраструктури, в інших сферах - водопостачанні, каналізуванні, переробці сміття. Він також додав, що в Україні зробили суттєвий прогрес у законодавчому полі з просування подібних інструментів.

Серед найбільш перспективних сфер для інвестицій в Україну Шмигаль назвав агропромисловий комплекс, переробну промисловість, інфраструктуру, енергетику, ІТ-сферу.

За словами очільника уряду, зараз найкращий час для ще масштабніших спільних історій успіху між Україною та Туреччиною.  Одним з головних кроків  стане підписання Угоди про вільну торгівлю, перемовини щодо якої перебувають на завершальному етапі.

Прем'єр-міністр перебуватиме в Туреччині два дні. Сьогодні він зустрінеться з міністром промисловості та технологій Турецької Республіки Мустафою Варанком. Завтра в Анкарі Прем’єр-міністр України матиме зустріч з керівництвом Турецької Республіки.

Читайте більше новин за посиланням: