Колишній генеральний прокурор Віктор Шокін написав заяву в Держбюро розслідувань на колишнього віцепрезидента США Джо Байдена.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, він вимагає розслідувати "скоєння кримінального правопорушення громадянином Сполучених Штатів Америки Джозефом Байденом на території України і за її межами".

Суть злочину, на думку Шокіна, полягає у втручанні в діяльність працівника правоохоронного органу (ч. 2 ст. 343 Кримінального кодексу).

Шокін зазначає, що погодився залишити посаду генпрокурора України внаслідок тиску Байдена.

"Протягом останніх місяців 2015 року та перших 2016-го Джозеф Байден, використовуючи своє службове становище, кілька разів особисто прибував до України з офіційними візитами, маючи на меті проведення з керівниками держави переговорів про моє усунення з займаної посади і, як наслідок, згортання об'єктивного розслідування кримінальних проваджень за фактами протиправної діяльності осіб, пов'язаних з компанією Burisma Holding Limited (Кіпр), у тому числі сина зазначеного високопосадовця", – написав Шокін у заяві.

Нагадаємо, Шокін подав у відставку в середині лютого 2016 року на прохання президента Петра Порошенка. Однак голосування щодо відставки Шокіна у Верховній Раді пройшло лише через півтора місяця – 29 березня 2016 року. 3 квітня 2016 року президент своїм указом звільнив Шокіна.

На початку 2018 року колишній віцепрезидент США Джо Байден розповів, що відставка Шокіна відбулася під його тиском.