Хто найголовніший у цирку? Акробати? Фокусники? Клоуни? Відповідь неправильна. Ні Найголовніший – шпрехшталмейстер. Це – той дядько у смокінгу, який оголошує номери, пояснюючи публіці що, власне, відбувається на арені. Повідомляючи, наприклад, що перед ними зараз не алкоголік у порваному трико, а САМ ! Най, най, най... Чарівник і великий маг! Таких у світі, мовляв, є лише троє: один – в Пекіні, другий – у Сан-Франциско, а третього – ви якраз маєте честь зараз бачити!

І люди вірять. Зрештою, вони ж саме за цим сюди й прийшли – подивитися на єдиного і неповторного. А дядько в смокінгу з наглою мордою їм пояснили, що це саме він – той єдиний і неповторний. І люди щасливі. Їм пояснили, що вони мають бути щасливими від того, що їм показують. Пояснювати – саме в цьому й полягає робота шпрехшталмейстера. Садового, по-нашому...

Чому Садового? Та надто вже полюбляє цей пан повідомляти громадянам найбанальніші приємні новини з таким пафосом буцім-то щойно зробив неабияке досягнення. Що характерно – про недоліки і прорахунки – ані слова. Садовий – носій тільки позитивних повин.

Ось і зараз – гучний голос шпрехшталмейстера розніс по інтернету звістку про те, що Львів у 2007 році виділив 1,17 млн. грн. на капітальний ремонт поліклінік, лікарень і рологових будинків

Найбільше коштів – 0,44 млн. грн. – виділено на реконструкцію приміщень комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги.На капітальний ремонт даху комунальної 2-ї міської поліклініки виділено 0, 28 млн. грн., капітальний ремонт даху пологового будинку № 1 – 0,18 млн. грн., капітальний ремонт приймального відділення комунальної 3-ї міської клінічної лікарні – 0, 27 млн. грн.

Про це розповідає, зокрема, сайт president.org.ua  і ще хренова туча інших сайтів

А чи багато це?

Для порівняння. Ми поцікавилися в екс-львів’янина Ігоря Шурми, який зараз працює заступником мера Харкова. Виявляється лише на капітальний ремонт поліклінік, лікарень і родильних будинків у Харкові цього року виділено 10 млн. 309 тис. грн. В тому числі на лікарню швидкої медичної допомоги 4 млн.300 тис., на опіковий центр 2 млн. 300 тис., на хоспіс – 3 млн. грн., на офтальмологічну клінику 260 тис., протитуберкульозний диспансер – 200 тис. грн.

Як бачите, в Харкові також працюють люди. І, якщо судити за результатами – працюють навіть краще, ніж у Львові. Саме працюють, а не голосять і не розповідають про те, як завдяки їхнім титанічним зусиллям щось там відремонтовано, а щось заасфальтовано. І взагалі – щось мені не доводилося чути, щоб, скажімо,  стоматолог бігав і кричав, що він вилікував нині  аж 10 зубів, пекар – що він випік тону хліба, а вчитель – що він провів аж шість уроків. Тому що нормальні чесні люди просто виконують свою роботу, розглядаючи її як осмислену діяльність, котра приносить користь суспільству, а не як привід для самопіару.

«Вголос» не проводить аналогій із яким-небудь конкретним цирком і запевняє читачів, що при написанні тексту жоден шпрехшталмейстер не постраждав