Штаб Віктора Бабарика, якому ЦВК Білорусі відмовила в реєстрації кандидатом на виборах президента країни, озвучив ключові вимоги до чинної влади.

Відповідні вимоги Віктор Бабарико оприлюднив у Facebook.

Вони включають три пункти: кінець насильству; свободу політв’язням; чесні нові вибори.

Від влади вимагають негайно припинити застосування фізичної сили і затримань. «Сховайте кийки, гранати, кулі. Приберіть з вулиць міст війська і ЗМОП. Припиніть переслідувати людей за квіти, браслети, велосипеди, думка, пісні, прогулянки, прапори, оплески», – закликають у штабі Бабарика.

Поряд із цим заявляється про необхідність негайно випустити всіх політичних в’язнів, а також затриманих на мирних акціях та протестах: «Всі вони мають бути звільнені негайно без судів і штрафів. Виплатити компенсацію всім затриманим, побитим і покалічених силовиками білорусам».

Останній пункт передбачає оголошення нових виборів до 15 вересня за участю всіх альтернативних кандидатів. Вибори мають відбутися під наглядом міжнародних організацій з новими виборчими комісіями, новим ЦВК, відеоспостереженням, відкритим підрахунком голосів.

За попередніми даними ЦВК Білорусі, в президентських виборах перемагає чинний глава держави Олександр Лукашенко. Лукашенко набрав 80,23% голосів. Його головна конкурентка Світлана Тіхановська – всього 9,9%.

У Мінську, після оголошення перших результатів екзитполів президентських виборів, почалися затримання.

Силовики розганяють людей та використовують світлошумові гранати і водомети. З початку протестів були затримані  близько 7 тис. осіб.

❗️Требования штаба Виктора Бабарико к действующей власти:1. Конец насилию.Немедленно прекратить применение…

Опубліковано Виктор Бабарико Четвер, 13 серпня 2020 р.