Про це сказано в указі щодо реорганізації структури адміністрації президента, який президент підписав вчора, 16 січня.

Головне управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань реорганізовано в головне управління з питань гуманітарного розвитку та головне управління з суспільно-політичних питань.

   Схема розподілу обов’язків між главою АПУ, його першим заступником і заступниками, радниками Президента України

Також управління з питань комунікацій та прес-служба реорганізовані в головне управління прес-служби і комунікації.

Президент скасував посади радника президента-представника президента в КС, радника президента-керівника головного управління з питань безпеки та оборонної політики, радника президента-керівника головного управління з питань судоустрою.

У свою чергу голова адміністрації президента Сергій Льовочкін пояснив, що зміни у структурі АПУ спрямовані на підвищення ефективності комунікації президента з суспільством.

За його словами, усі вищеперераховані зміни приведуть до незначного, в межах 5%, збільшення чисельності АПУ, без збільшення витрат на її утримання.

«Оптимізація структури Адміністрації покликана забезпечити виконання низки ключових завдань, визначених президентом. По-перше, це реалізація його соціальних ініціатив. По-друге, підвищення ефективності комунікацій глави держави з суспільством. І, по-третє, - розвиток гуманітарних і соціальних аспектів роботи державної влади», – сказав він.

Прийнято рішення посилити роботу Головуправління з питань реформування соціальної сфери та Управління з питань звернень громадян.

Для підвищення якості роботи зі зверненнями громадян України до Глави держави Управління з питань звернень громадян увійшло в підпорядкування заступнику Глави АПУ, який також займається питаннями регіональної та кадрової політики. На цю посаду нещодавно було призначено Сергія Ларіна.

Управління реформування правоохоронних органів і органів юстиції, роботу якого разом з Управлінням з питань помилування, Управління з питань представництва інтересів президента в судах і Головного управління з судоустрою курируватиме Андрій Портнов.

Також створюється Головне управління з питань гуманітарного розвитку.

«На сьогодні посада керівника цієї структури є вакантною, хоча найближчим часом Президент планує затвердити кандидатуру на цю посаду», – сказав Льовочкін.

Джерело: Українська правда