Безпека на дорогах через штрафи для водіїв

Цьогорічне збільшення штрафів за порушення правил дорожнього руху (Далі – правила) позитивно позначилось на кількість ДТП. Так цього року у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, ДТП стало менше на 2 %, що зберегло життя 400 людей. В профільному комітеті вважають, що такий позитивний момент пояснюється перш за все додержанням правил, адже для більшості водіїв їх порушення стало дорогим задоволенням.

Однак, чиновники не мають наміру зупинятись на цьому і вже готують проект закону, в якому передбачено ще більше фінансове навантаження на порушників правил.

Законопроектом, зокрема, пропонується посилити відповідальність за правопорушення пов’язані з деякими технічними неполадками транспортного засобу, а також збільшити розмір стягнення за конкретне правопорушення – недодержання стандартів тонування вікон. Стандартом, який діє на сьогодні передбачено, що лобове вікно повинно мати коефіцієнт світлопропускання не менше 75%. За порушення цих норм в цей момент стягується штраф в сумі від 340 до 425 грн., а пропонується збільшити його до 510-680 грн.

Також повинні зрости і штрафи за порушення правил користування ременями безпеки – з сьогоднішніх 51-85 грн. до 85-179 грн. Таке підвищення також спрямоване на зменшення кількості летальних випадків на дорогах. Річ в тім, що ремені безпеки відносяться до пасивних засобів захисту і в 70 % випадках рятують життя людини.

Також в законопроекті передбачено штрафи за  установку на проїзній частині автомобільних доріг предметів, які перешкоджають проїзду автомобільному транспорту.

За таке порушення, планується стягнення штрафу в розмірі 510-680 грн. або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин.

Підвищення штрафів, крім того, стосуватимуться і використання недозволених  зовнішніх світлових пристроїв. За установку і використання таких приладів, які непередбачені конструкцією транспортного засобу, планується стягувати від 510 до 595 грн.

Штрафний удар за паркування

Уряд вирішив взяти на озброєння європейський досвід і зробити наших водіїв більш дисциплінованими та свідомими, змусивши їх платити за паркування. Підготувавши відповідний законопроект, яким передбачено штрафні санкції, урядовці планують позбавити тротуари вулиць від «металевих перегородок».

Проект припускає кілька нововведень: штрафи для тих, хто ухиляється від плати за користування місцем для паркування, і для посадових осіб, які утримують майданчики – за порушення правил їх облаштування, а також серйозне збільшення кількості місць. Причому штрафи для водіїв установлені в розмірі від 8 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 136 до 204 грн.

Згідно з проектом розглядати адмінпротоколи і накладати штрафи на порушників будуть адмінкомісії при виконавчих органах місцевих рад.

Андрій Лесик