Вірус SARS-CoV-2 має штучне походження, оскільки його ключові елементи не еволюціонували природним чином, а були в нього інтегровані.

Про це в інтерв'ю подкасту Planet Normal лондонської газети The Telegraph заявив голова британської розвідки SIS/MI6 у 1999-2004 роках сер Річард Дірлав.

За його словами, модифікований під людський організм вірус вирвався з лабораторії, у якій китайські вчені вивчали коронавірус в кажанів.

Дірлав висловив свою думку на основі наукової статті норвезько-британської дослідницької групи, яка стверджує, що виявила в генетичній послідовності SARS-CoV-2 структури, які передбачають, що деякі ключові елементи вірусу були "вставлені" в нього, а не самостійно розвинулися природним чином. Зі статті прямо випливає, що початковий коронавірус кажанів був модифікований, вірогідно, генетиками у Китаї.

Йдеться про дослідження, проведене професором Ангусом Далглішем з лікарні Святого Георгія в Лондонському університеті й норвезьким вірусологом Биргером Соренсеном. Вони стверджують, що ідентифікували "вставлені ділянки, розташовані на поверхні шипа SARS-CoV-2", які пояснюють, як вірус зв'язується з клітинами людини.

На думку Дірлова, їхнє дослідження є "дуже важливим внеском у дебати, які зараз починаються про те, як розвинувся вірус, як він вийшов з лабораторії і вибухнула як пандемія".

"Я гадаю, що ця конкретна стаття є дуже важливою, і я гадаю, що це зрушить дискусію", - підсумував Дірлов.

Нагадаємо, від коронавірусу у світі одужало більше 3 мільйонів осіб.