Гучні святкування, пов'язані з річницею Помаранчевої революції, не викликають великої підтримки у людей. 

Про це повідомила сьогодні заступник директора Інституту соціальної та політичної психології, кандидат психологічних наук Любов Найдьонова під час презентації дослідження на тему "Політичні преференції громадян України напередодні річниці Помаранчевої революції та старту виборчої кампанії".

“Роздмухування і штучне якесь поширення тематики Майдану, гучні святкування не викликають великої підтримки сьогодні у людей”, - сказала вона, підтвердивши це результатами опитування, проведеного Інститутом, “Чи потрібен Майдан сьогодні знову”.

Згідно з цим опитуванням, відповідь “так” дали лише 17,3% респондентів, “ні” - 55%, 27,7% опитаних сказали, що їм важко відповісти на це запитання. 

Найдьонова також повідомила, що Інститутом проведено ще одне дослідження, повні дані якого зараз ще опрацьовуються, але частково оброблено інформацію, що стосується ставлення людей до Помаранчевої революції. Згідно з отриманими результатами, майже половина респондентів згодна з думкою, що “Помаранчева революція вселила в людей віру в те, що ситуація в країні залежить саме від них, а не від того, як домовляться у вищих ешелонах влади”. За це висловились 46,4% респондентів, не згодні з цим – 26%, не визначились з відповіддю майже стільки ж – 27%.

На запитання: “Чи шкодуєте Ви, що брали участь у тих акціях?”, 64,3% зазначають, що “не шкодують”. “Це описує те позитивне ставлення, яке існує стосовно подій Майдану в нашому суспільстві сьогодні”, - зазначила Найдьонова. Шкодують, що брали участь в акціях Майдану 16%, не відповіли на запитання 19,7% опитаних.

Опитування проведено 15-19 листопада 2005 р. Опитано 1 тис. 980 осіб, що репрезентують доросле населення України з різних регіонів.

УНІАН