Народний депутат України, член СДПУ(о) Ігор Шурма в сьогоднішньому інтерв’ю «Столичним новинам» порівняв нинішню владу зі Змієм Гориничем.
"Особисто в мене сьогоднішня влада асоціюється з таким собі Змієм Гориничем, у якого тіло - це Президент, середня голова - це Юлія Тимошенко, ліворуч - Петро Порошенко, а праворуч - Олександр Зінченко. Тому рубати голову, що може знову регенерувати в досить сильного дракона, не має сенсу. Краще цю голову тримати при собі, покусуючи в шию, щоб вона частіше оглядалася назад і не бачила, куди її ведуть. Так, Юлію Володимирівну по можливості максимально довго не будуть від себе відпускати, указуючи на її недоліки, прорахунки, некваліфікованість тощо. До того ж від того, чи відпустять Тимошенко, залежить доля політичної реформи. А політреформа - це тест для нової влади. Якщо вона не відбудеться, то кількість прихильників нової влади зменшиться, особливо за кордоном", повідомив Шурма

Також Ігор Шурма визнав, що партії не звично бути в опозиції, оскільки вона ніколи там не була. "Так, у нас є тимчасові протистояння, адже ми ніколи не перебували в опозиції. У нас просто немає досвіду опозиційної роботи. Нинішня влада вже була при владі, а нинішня опозиція ніколи ще не була в опозиції. Тому зараз проходить процес удосконалення й опозиції, і влади. І кому вдасться швидше пройти цей етап удосконалення своїх дій, той і отримає певні преференції на парламентських виборах. Однак сьогоднішня влада, будучи біля керма країни, не хоче залишати опозиційну нішу. Вони хочуть загнати в опозицію свої політичні сили, такі, як УНП, НРУ, щоб мати можливість ними керувати. І в такий спосіб бути присутніми і у владі, і в опозиції", - заявив Шурма.

Що стосується майбутніх парламентських виборів народний депутат зазначив, що до Верховної Ради на наступних виборах самостійно зможуть потрапити тільки серйозні блоки. І тому було б краще обмінятися взаємопошуком партнерів як есдекам так і регіоналам. "Самостійно зможуть пройти до парламенту тільки серйозно структуровані сили. Якщо проаналізувати останні вибори, то таких структур було всього три: комуністи, соціалісти і соціал-демократи. Інші - це блоки. Ми приходимо до структуризації суспільства, і на цих виборах основними конкурентами будуть саме блоки. Думаю, це розуміють не тільки соціал-демократи, але і всі суб'єкти виборчого процесу. Тому я сподіваюся, що пошук партнерів для об'єднання є взаємопошуком як для соціал-демократів, так і для "регіоналів", - підкреслив Шурма.

На питання чи будуть якісь ексклюзивні методи боротьби від нової опозиції, пан Шурма відповів:
"Попередня опозиція настільки високо підняла планку в боротьбі з владою, що переплюнути її вже практично неможливо. Ми не будемо закриватися в сесійному залі, спати там, ламати систему "Рада". Для нас головне не робота на імідж, а досягнення конкретного результату. Ми блокували трибуну, щоб внести до порядку денного важливі для нас питання. Коли домоглися свого, відразу ж повернулися до нормальної парламентської роботи", - відповів народний депутат.

І-Репортер