Заступник Голови СДПУ(О), народний депутат України Ігор Шурма, коментуючи реакцію українського МЗC на заяви Держдуми Росії з приводу порушень прав людини в Україні, заявив: «Горезвісні подвійні стандарти Заходу сьогодні просто не дозволяють йому (МЗС) побачити факти політичних переслідувань в Україні. Коли заяви про порушення прав людини в Україні приймав Конгрес США або ПАРЄ – тодішня опозиція зовсім не обурювалася, не приводила прикладів порушення прав людини в США або упередженості ПАРЄ. Навпаки – вони тішилися. А сьогодні, коли таку заяву приймає Держдума Росії, то починається обурення».

Як повідомляє прес-служба СДПУ(О), за словами Ігора Шурми, «пан Тарасюк у відповідь обвинувачує Росію в недемократизмі. Але, вибачте, хіба це в Росії масово звільняють людей, яких підозрюють у тому, що вони прихильники опозиції? Або, може, це в Росії б'ють народних депутатів?»

«Думаю, що міністр, який очолює партію Народний Рух України, просто не має права давати оцінку міжнародним подіям, спираючись, насамперед на свої ідеологічних поглядів. Новий МЗС буквально помішаний на антиросійській риториці, чим підриває зовнішню політику України на східному напрямку. Коли міністр закордонних справ і лідер парламентської партії по-своєму уже веде виборчу кампанію, я вважаю, що в цій ситуації офіційну оцінку україно-російським відносинам повинен давати тільки Президент України», - заявив Ігор Шурма.