За законопроектами щодо вступу України до СОТ мають голосувати ті депутати, які мають на це право і самі не порушують закон. Таку думку висловив народний депутат України, член фракції СДПУ(о) Ігор Шурма.

«Для того, щоб прийняти ці законопроекти, вони повинні бути обговорені, проголосовані і мати законну силу. Для того, щоб вони мали законну силу, за них повинні проголосувати депутати, у яких є право голосу. Депутат, який півроку порушує 78, 79, 84, 120 статті Конституції, Закон про державну службу і Закон про корупцію, не має права в залі натискати кнопку «за», - сказав народний депутат.

СДПУ(о), за словами народного депутата, виступає за інтеграцію України в Європейську світову спільноту, у тому числі і в Світову організацію торгівлі, але при цьому потрібно, «щоб ми ввійшли туди повноцінним і повноправним членом, а не державою, якою нехтуватимуть, ми хочемо, щоб прийняття законів, які називаються СОТівські, пішли виключно на користь Україні», сказав нардеп.

«Я запитав у Віктора Андрійовича Ющенка, чи потрібен йому закон, за який проголосують порушники Конституції», - додав він.

Свій варіант вирішення такої ситуації СДПУ(о) пропонує Президенту «підписати указ про звільнення всіх сумісників, узяти заяви про відставку сумісників і розглянути їх у регламентному комітеті і в четвер проголосувати про зняття повноважень депутатів-сумісників. Після цього, відзначив депутат, СДПУ(о) приступить до розгляду законопроектів по СОТ. «Далі ми пропонуємо і вносимо проект постанови про продовження роботи на тиждень. Ми розглядаємо кожний закон так, щоб жоден з законопроектів не був прийнятий «наскоком» з якимись втратами для України».

«Це смішно, що сьогодні зал (народних депутатів - ред.) вимагає від Президента дотримання Конституції. Сьогодні Президент став заручником своєї команди... Сьогодні президент пожинає плоди роботи свого оточення

ForUm