Питання можливого лідерства в Соціал-демократичній партії України (об'єднаної) Нестора Шуфрича є особистим баченням нинішнього голови партії Віктора Медведчука. Але на сьогодні питання про заміну лідера в партії не є актуальним , заявляє один з лідерів парламентської фракції СДПУ(о) Ігор Шурма. "Це - особисте бачення голови партії, хто б міг очолити політичну структуру. Це - його право, прозорість процесів у партії. Але рішення повинне приймати з'їзд", - сказав Шурма в четвер у Києві в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Разом з тим, як затверджує представник фракції, на сьогодні питання ротації і заміни голови партії на секретаріаті, політбюро і політраді партії не виникав, не обговорювався і на сьогодні не актуальний. Шурма підкреслив, що питання кадрової політики "притаманне будь-якій шановній структурі - або це Кабінет міністрів, або це партія". "Підготовка резерву на керівній посаді повинна бути постійно діючим процесом для того, щоб зміна керівника не привела до стагнації діяльності всієї структури. Це стосується і СДПУ(о)", - відзначив він.

У зв'язку з цим депутат нагадав, що з даної причини ще 2 роки тому на з'їзді було прийняте рішення про збільшення кількості заступників голови партії, і на сьогодні в Медведчука є перший заступник і 10 заступників. "Якщо згодом партія підійде до питання ротації голови, повинна бути гідна заміна. Сьогодні, як мінімум, 12 чоловік можуть претендувати на посаду голови партії", - додав він.
Разом з тим, як повідомив Шурма, з'їзд партії запланований на нинішню осінь, а перед цим повинний пройти організаційний з'їзд. "Питання ротації голови розглядається тільки на організаційному з'їзді, що проходить 1 разів у 5 років, тобто повинний бути позачерговий з'їзд", - пояснив він.

І-Репортер