Уже, мабуть, стало традицією, що меморіал уславленого у минулому стрибуна у висоту, учасника московської Олімпіади Олексія Дем’янюка відкриває легкоатлетичний сезон в Україні. Нагадаємо, відомий легкоатлет трагічно загинув у 1999 році, і цьогорічні змагання зі стрибків у висоту проводилися уже вчотирнадцяте.

Якщо кілька років тому на цьому турнірі стрибала майже уся збірна України, то змагання у 2013-ому не можуть похвалитися надзвичайно потужним складом учасників та результатами. Через різні причини не виступали Дмитро Дем’янюк, Андрій Проценко, Богдан Бондаренко, Олександр Нартов та інші. Утім, попри це, за медалі було кому боротися. У чоловіків основна боротьба за п’єдестал розгорнулася між Андрієм Рубелем, Юрієм Кримаренком Віктором Шаповалом та росіянином Олександром Шустовим. Останні двоє виявилися єдиними, які підкорили висоту 2 м 23 см. На більше не вистачило нікого. За результатами кращих попередніх спроб перше місце посів титулований Шустов, саме той спортсмен, який після Олімпіади неодноразово думав про завершення спортивної кар’єри. Щодо Шаповала, то останні стрибки він стрибав без музики, під повну тишину у залі. Кожна вдала чи невдала спроба народжувала у глядачів особливі емоції. Андрій Рубель з Запоріжжя посів третє місце, випередивши за додатковими показниками чемпіона світу-2005 Юрій Кримаренко з Бердичева. Обоє спортсменів злетіли на 2 м 20 см.

У жінок з результатом 186 см перемогла Вікторія Добринська з Вінниці. Другою та третьою стали Наталя Гапчук (186 см) з Бердичева та Олена Демидова з Миколаєва (183 см). Добринська випередила Гапчук завдяки тому, що краще стрибала на попередніх висотах. Оксана Окунєва та Ірина Геращенко також могли втрутитися в боротьбу за медалі, однак з результатом 183 см посіли лише четверте та п’яте місце відповідно.

Маленьким мінусом вечора став ведучий, який часто губився якою мовою веселити глядачів. Здебільшого розмовляв російською, а коли переходив на українську, ставало смішно. Мабуть, у Львові, столиці Галичини, було б правильніше показати гостям милозвучність української мови, як це було у минулі роки, однак організатори чомусь вирішили по-іншому. Скажемо відверто: таке ноу-хау не прикрасило 14-ий меморіал Олексія Дем’янюка.

Серед глядачів традиційно провели розіграш різних подарунків. До завершення заходу майже ніхто нікуди не йшов, адже уже наприкінці вечора після нагородження спортсменів один із вболівальників став власником путівки в Європу від одного зі спонсорів змагань.

Гран-прі, жінки
1. Вікторія Добринська – 1,86
2. Наталія Гапчук – 1,86
3. Олена Демидова – 1,83
4. Оксана Окунєва – 1,83
5. Ірина Геращенко (всі – Україна) – 1,83

Юніорки
1. Ірина Геращенко – 1,83
2. Бірюк Тамара – 1,80
3. Чумаченко Юлія (всі – Україна) – 1,75

Гран-прі, чоловіки
1. Олександр Шустов (Росія) – 2,23
2. Віктор Шаповал (Україна) – 2.23
3. Андрій Рубель (Україна) – 2,20