За словами швейцарського міністра закордонних справ Дідьє Буркхальтера, відповідне рішення було ухвалене на засіданні Федеральної ради (уряду країни).

Підвищення статусу Палестини в ООН влада Швейцарії вважає конструктивним і прагматичним кроком, який сприятиме процесу мирного врегулювання на основі концепції двох незалежних держав.

Нагадаємо, що вчора Франція теж заявила про підтримку палестини.

Голова Палестинської національної адміністрації і лідер Організації визволення Палестини Махмуд Аббас, відхиливши заклики Ізраїлю і США утриматися від односторонніх дій і повернутися за стіл переговорів, раніше оголосив про намір 29 листопада поставити ці питання на голосування в Генасамблеї ООН. ПНА прагне створити незалежну державу в межах 1967 року і сподівається, що в ході переговорів Ізраїль виведе свої війська з окупованих після війни 1967 року палестинських територій — Західного берега річки Йордан, сектора Газа і Східного Єрусалима. На цій території ПНА планує утворити палестинську державу зі столицею у Східному Єрусалимі.

Ізраїль, у свою чергу, відмовляється повернутися до ліній 1967 року і не бажає піднімати питання про Єрусалим, який він оголосив своєю «вічною і неподільною столицею».

Джерело: РИА Новости