Виставка Швейцарський дизайн у Голівуді (02.06.2009 – 16.06.2009) – ініційована Швейцарською Радою Мистецтв Pro Helvetia та реалізована музеєм Maison d’Ailleurs (Івер дон-лє-Бен).

Відкриття: 2 червня 2009 року, 16:00, Львівський палац мистецтв (вул. Коперніка17).

Спеціальний гість відкриття: Патрік Ґіґер, директор Maison d’Ailleurs. Патрік Ґіґер розповість про музей, швейцарський дизайн та багато іншого.

Виставка "Швейцарський дизайн у Голівуді" демонструє внесок швейцарських митців у дизайн та цифрові образи у фільмах і комп’ютерних іграх у всьому світі. Цією подією починає свою діяльність в Україні новий Варшавський регіональний офіс Pro Helvetia

Виставка складається з 34 інформаційних панелей, 5 аудіовізуальних презентацій які представляють таких художників: Г. Р. Ґіґер (Чужий), Крістіан Л. Шойрер (Final Fantasy), Джон Гов (Володар перснів), Дік Феран (Хелбой), Сільвіо Ебішер (Command & Conquer), Надя Боначіна (Лісова братва), Сімон Крістен (Рататуй), Наташа Дево (Пірати Карибського моря II), Ніколас Імгоф (Містичні люди), Алекс Онґаро (Бі-Муві), Сімон Отто (Змивайся), Бріґіт Вюст (Кінг-Конг).

Не дуже відомим є той факт, що ціла низка митців, які мають міцні зв‘язки зі Швейцарією, впродовж років плідно працювали над створенням фільмів та ігор, розробкою персонажів, уявнихістот і декорацій. Сьогодні чимало цих невідомих широкому загалу митців працює над реалізацією проектів, які отримують якнайширше визнання в публіки і залишають помітний слід у популярній культурі. Виставка робить наголос на особистому впливі певних швейцарських дизайнерів та ілюстраторів – і незалежних, і тих, які працюють на великі студії з виробництва спец ефектів, – на естетику кіно, приділяючи також увагу їхньому персональному творчому доробку.

Регіональний офіс Pro Helvetia у Варшаві працюватиме не лише у Польщі, а й у інших країнах Центральної та Східної Європи. Pro Helvetia розвиває мистецькі контакти між Швейцарією та країнами регіону, ініціюючи, спів фінансуючи чи беручи участь у організації проектів високої мистецької якості. Більше інформації на сайті prohelvetia.pl.

Партнери проекту: МЕДІАДЕПО (ГО "ШТУКА"), Медіа Арт Лабораторія, Львівський палац мистецтв, Швейцарська Культурна Програма в Україні

Особлива подяка : Медіа Арт Лабораторії (Київ)

додаткова інформація: МедіаДепо – Богдан Шумилович (+38067 416 19 62, [email protected])

Довідка:

Патрік Ґіґер (Patrick J. Gyger)

Патрік Ґіґер народився 1971 року в Сан Пауло, Бразилія. У 1990-х роках цей швейцарський історик і письменник спеціалізувався на медієвістиці та 1998 року видав книгу "Меч і струна: злочинність і правосуддя у Фрібурзі (1475-1505)" (L'Épée Et La Corde: Criminalité Et Justice À Fribourg (1475-1505)).

Від 1999 року Ґіґер – директор Maison d’Ailleurs (що перекладається, як "Будинок деінде"). Цей музей вміщує одну з найбільших у світі збірок літератури, дотичної до сфер наукової фантастики, утопії та надзвичайних подорожей. Музей заснував французький енциклопедист П’єр Версан 1976 року. Сьогодні він уміщує понад 40 тисяч книг і тисячі журналів, а також велику кількість інших предметів, пов’язаних із науковою фантастикою та її образним світом. Тут також розміщена галерея, де демонструються тимчасові виставки.

На самому початку ХХІ століття Патрік Ґіґер разом із Артуром Вудзом заснував компанію "SpaceOp". Він був одним із менеджерів дослідницької програми Європейської космічної аґенції ITSF – Innovative Technologies from Science Fiction for Space Applications (Інноваційні технології від наукової фантастики до космічного застосування) – дослідницького й освітнього проекту, котрий шукав у науковій фантастиці ідеї для космічних інженерів.

Патрік Ґіґер був арт-директором Міжнародного фестивалю наукової фантастики Utopiales у Нанті від 2001 до 2005 року. Utopiales – найбільша подія в Європі у царині наукової фантастики.

У вересні 2005 року Патрік Ґіґер видав нову книгу "Летючі машини: спогади про вимріяне майбутнє" (Les voitures volantes, Souvenirs d'un futur rêvé).

фото: pantopicon.be