І тоді Тягнибок каже: «Ви хочете сказати, що ви сумніваєтеся в тому, що «Свобода» виступає за українську мову? Це була технічна причина, несправності системи!»

Ніхто не сумнівався. Відомо, що «Свобода» ображається, коли хтось ставить під сумнів їх заслуги в обстоюванні української мови. Хай буде по-їхньому: технічна несправність, то технічна несправність.

Але факт залишається фактом: 6 липня на сесії Львівської облради п’ятеро із семи зареєстрованих депутатів фракції ВО «Свобода» не проголосували за «Програму розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області на 2010-2014 роки».

Більше того, під час третього пленарного засідання чергової сесії Львівської обласної ради 13 липня Ірина Сех запропонувала ще раз розглянути питання «Про затвердження Програми розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області на 2010-2014 роки».

За її словами, це питання «дуже важливе і жаль, що його не проголосували на попередньому пленарному засіданні. Голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник тоді ж змушений був поставити до відома членів фракції ВО «Свобода», що це питання депутати Львівської облради вже розглянули і підтримали минулого засідання.

Чому так сталося? Як пояснила Ірина Сех, керівник фракції ВО «Свобода» у Львівській облраді, «ми не проголосували за програму розвитку української мови, бо в нас була нарада щодо приватизаційних питань».

Звичайно, ніхто не вважав, що «Свобода» живе святим духом і не має дивідендів від політичної діяльності, але така відвертість навіть шокує.

Мимоволі пригадується епізод із знаменитої книги Гашека «Пригоди бравого вояка Швейка»:

Такого йолопа я ще не зустрічав, – подумав поручник, – в усьому признається. Скільки їх уже тут перебувало, кожен викручувався, як тільки міг, а цей спокійнісінько каже: «Я проґавив усі поїзди, бо пив пиво кухоль за кухлем!

Так і в цьому випадку. Представники інших фракцій, менш впевнених у своєму залізобетонному іміджі борців за національну ідею, мабуть вигадували б найповажніші причини своєї відсутності, викручувались як вуж на пательні, а тут просто в лоб: «Це технічне питання. Ми не голосували за Програму розвитку української мови, бо обговорювали приватизаційні питання».

Пили пиво кухоль за кухлем.

Відкрите поіменне голосування з питання

Про Програму розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області на 2010-2014 роки

Рішення приймається більшість від загального складу від 06.07.2010 15:59:30

Всього присутніх депутатів: 103

З них голосувало:

За: 93
Проти: 0
Утр.: 0

Не голосувало: 10

Результати поіменного голосування у Ворді

фото: lookatme.ru