Будапешт зробив заяву щодо російської агресії проти України в Азово-Керченській акваторії. Однак, у ній немає засудження агресора.

Про це повідомляє Главком.

Заяву міністра закордонних справ Петера Сійярто поширила прес-служба уряду Угорщини, процитувавши повідомлення державної агенції MTI з цього приводу.

Коментар Сійярто з приводу наслідків російської агресії не містить ані згадки про Росію, ані засудження агресора. Натомість глава МЗС Угорщини акцентує увагу на імовірному впливі цих подій на угорську меншину Закарпаття.

“Це, звичайно ж, погана новина, що у наших сусідів запроваджується воєнний стан», – підкреслив міністр, додавши, що Угорщина зацікавлена зберігати мир в усіх оточуючих державах, «особливо там, де живе багато етнічних угорців”. “На Закарпатті є угорська громада, яка складає 150 тисяч людей, їхня безпека важлива для нас”, – наголосив він.

Сійярто також висловив сподівання, що “ця безперечно важка ситуація має бути вирішена якнайшвидше і має рухатися у бік послаблення напруги”.

Крім того, глава МЗС Угорщини повідомив, що доки ситуація буде “нестабільною”, він лишається на постійному зв’язку з лідером угорської партії в Україні КМКС.

Варто зауважити, що від початку агресії у Азово-Керченській акваторії Будапешт утримувався від заяв, які би засуджували дії російського агресора – угорський уряд не робив заяв навіть попри прохання з українського боку.

Порошенко під час виступу у Верховній Раді заявив, що воєнний стан в Україні буде оголошено на 30 днів, а не на 60, як повідомлялося раніше.

Нагадаємо, 25 листопада ввечері Росія атакувала українські катери у Керченській протоці. У Мережі з’явилося відео атаки.

За даними ВМС України, шестеро українських військовослужбовців отримали поранення. Московити ж кажуть, що внаслідок атаки в морі “отримали легкі поранення” троє українських військових. Також Росія захопила три українські військові катери.