За словами Петера Сіярто, Угорщина підтримує територіальну цілісність України, однак і надалі дотримуватиметься політики щодо захисту інтересів своєї громади на українській території.

Про це Петер Сіярто заявив після завершення першого дня міністерської зустрічі НАТО в Брюсселі, повідомляє “Європейська правда”.

Він зазначив, що Угорщина блокуватиме проведення засідань комісії “НАТО-Україна” доти, доки Україна не припинить систематичні порушення прав угорської громади.

“На нас чинить сильний тиск, щоб віддати цю позицію. Якщо ми здамося, у нас не буде ніяких інших ресурсів для участі в житті угорської громади “, — заявив Сіярто.

Глава угорського МЗС зазначив, що захист прав меншин не можна відділити від питань безпеки.

“Угорщина може розблокувати своє право вето, якщо українці зроблять необхідні кроки для відновлення прав угорської громади, що проживає на їхній території, що відповідає двостороннім угодам і міжнародному праву. М’яч на боці України “, — додав міністр.

Напередодні глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що стосунки двох країн перебувають “на висхідній траєкторії” і Будапешт налаштований на подальший прогрес.

Зазначимо, що Угорщина блокує засідання комісії “Україна-НАТО” на вищому рівні, але цього разу не протестувала проти присутності глави МЗС України на міністерському засіданні НАТО.